تاسیس 4 صندوق پژوهش و تكنولوژی جدید

تاسیس 4 صندوق پژوهش و تكنولوژی جدید

گوپا: كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با اعطای مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز و استان هرمزگان، صندوق پژوهش و فناوری امیركبیر و صنایع خلاق موافقت نمود.


به گزارش گوپا به نقل از دبیرخانه صندوق پژوهش و فناوری، چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور تمامی اعضا در محل ساختمان شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرا شد. در ابتدای این جلسه گزارش اقدامات و وضعیت اساسنامه پیشنهادی صندوق های پژوهش و فناوری در کمیسیون علمی هیات دولت به اطلاع اعضا رسید.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست اظهار داشت: موضوع افزایش سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری باید مورد توجه قرار گیرد تا این صندوق ها نقش فعال تری در زیست بوم فناوری ایفا کنند. وی ادامه داد: درباب افزایش سرمایه، صندوق های پژوهش و فناوری لازم است نقش بخش خصوصی پررنگ تر شود. رئیس کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری گفت: صندوق های پژوهش و فناوری لازم است در حوزه سرمایه گذاری های خطرپذیر فعال تر عمل کنند تا نقش ویژه ای در فناوری های نو و پیشرفته (های تک ) داشته باشند چونکه ورود به این فناوری ها می تواند به توسعه کشور در حوزه های مختلف کمک شایانی کند. در این نشست، با تصویب اعضای کارگروه، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی امیرکبیر، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق صادر شد. همین طور اعضای کارگروه با تغییر سهامداران صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نوآوری اجتماعی و تمدید مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد موافقت کردند. در ادامه این جلسه کلیات دستورالعمل پیشنهادی ناظر بر ضمانت نامه صندوق های پژوهش و فناوری به اطلاع رسید؛ دبیرخانه موظف شد بعد از جمع آوری نظرات پیشنهادی اعضای کارگروه و صندوق های پژوهش و فناوری کشور، دستورالعمل نهایی پیشنهادی در جلسه آینده کارگروه مطرح شود. در انتهای این جلسه گزارش تحلیلی عملکرد اعضای انجمن صنفی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور توسط دکتر فریدوند رئیس انجمن ارائه و پیشنهادات و درخواست های احصاء شده از سازمان ها و نهادهای کشور عنوان شد.


منبع:

1399/03/02
22:40:36
5.0 / 5
2498
تگهای خبر: آینده , تحقیق , دانشگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گوپا