استفاده از یك ربات خودروسازی برای انجام آزمایش های كووید-۱۹

استفاده از یك ربات خودروسازی برای انجام آزمایش های كووید-۱۹

گوپا: پژوهشگران توانستند از یك ربات كه پیش تر برای خودروسازی استفاده می شد، برای انجام آزمایش های ˮكووید-19ˮ در آزمایشگاه استفاده كنند.


به گزارش گوپا به نقل از دیلی میل، دانشمندان انگلیسی اعلام نمودند که می توان رباتی که معمولا در کارخانه های خودروسازی استفاده می شود را طوری برنامه نویسی کرد که در دوران تعطیلی های ناشی از کروناویروس، برای انجام تست های کرونا در آزمایشگاه استفاده گردد.
پژوهشگران دانشگاه لیورپول در این پروژه از رباتی استفاده کردند که بسیار کارآمد بوده و قادر می باشد در هفته حداکثر ۷۰۰ آزمایش انجام دهد.
این ربات قادر می باشد با آموختن از نتایج خود و تصحیح آزمایش ها، اکتشافات علمی را هزاران برابر سریع تر کند.
هم اکنون این ربات به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به واکنش های داخل سلول های خورشیدی است.
پژوهشگران دانشگاه لیورپول معتقدند که این ربات می تواند در مبارزه با کروناویروس هم مورد استفاده قرار گیرد.
"اندی کوپر"(Andy Cooper) محقق پروژه اظهار کرد، ما به آزمایشگاه هایی که راجع به کووید-۱۹ تحقیق انجام می دهند، علاقه زیادی داریم.
وی ادامه داد، در این دنیا، مشکلات زیادی همچون کووید۱۹ و تغییرات آب و هوا وجود دارد که برای رفع آنها به همکاری بین المللی نیاز است.
بنابراین، دید ما این است که می توان در سراسر جهان ربات هایی مانند این ربات داشت که به یک مغز متمرکز که می تواند هر جایی وجود داشته باشد، متصل شده اند.
"بنجامین برگر"(Benjamin Burger) یکی از توسعه دهندگان ربات اظهار داشت: من آینده ای را می بینم که در آن یک مغز مرکزی هوش مصنوعی یک ربات را در خیلی از آزمایشگاه های جهان کنترل می کند.
این ربات شبیه به بازوهای رباتیکی است که در کارخانه های خودروسازی استفاده می شود اما دارای هوش مصنوعی است که به آن اجازه می دهد بطور خودکار تصمیم بگیرد در مرحله بعد چه کاری انجام دهد.
پژوهشگران پروژه معتقدند در این روزها که دانشمندان به سبب بیماری "کووید-۱۹" مجبور به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستند، راهکارهای جدیدی باید برای پیشبرد اهداف علمی مورد استفاده قرار گیرد.
برگر ادامه داد، این ربات خسته نمی گردد و بدون تعطیلی شبانه روز کار می کند.
منبع:

1399/04/17
14:00:38
5.0 / 5
2114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گوپا