حل چالش اخبار جعلی و ردیابی آلودگی؛

ائتلاف جهانی بر ضد كرونا با هوش مصنوعی

ائتلاف جهانی بر ضد كرونا با هوش مصنوعی

گروهی از نهادهای مورد پشتیبانی سازمان ملل از تشكیل ائتلافی جهانی بمنظور استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی برای كمك به سیاست گذاری بمنظور مقابله با ویروس كرونا آگاهی داده اند.به گزارش گوپا به نقل از زد دی نت، ائتلاف مورد اشاره CAIAC نام دارد و می خواهد در نخستین گام یک پلت فرم مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کند که با بهره گیری از هوش مصنوعی و تجارب انسانی تصمیم گیران را در سطح جهان برای مقابله با ویروس کرونا یاری خواهدنمود.
برای ارتقای هوش مصنوعی این پلت فرم از داده های بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی در رابطه با ویروس کرونا در کشورهای مختلف استفاده می شود تا از دقت و صحت سفارش های ارائه شده از این طریق اطمینان حاصل شود. بگفته سایروس هادز رئیس این ائتلاف مقابله با ویروس کرونا بدون استفاده از داده های مختلف و ابزار پیشرفته ای همچون هوش مصنوعی ممکن نیست و امروزه همه دنیا به این نتیجه رسیده است که نابودی کرونا مستلزم عزم و همکاری جمعی است.
از جمله نهادها و مجموعه های همکار مشهور این طرح می توان به دانشگاه استنفورد، یونسکو، بنیاد مک گاورن و برخی شرکت های بزرگ خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی مانند C۳.ai، stability.ai، Element AI، Axis، GLG و Planet اشاره نمود.
انتظار می رود با اجرای این طرح مشکلاتی مانند انتشار اخبار دروغین در مورد ویروس کرونا، ردگیری و شناسایی افراد و نقاط آلوده به ویروس کرونا، شناسایی روش های درمانی مطمئن برای مقابله با کرونا بهتر حل شوند.

1399/04/20
13:50:36
5.0 / 5
2061
تگهای خبر: دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گوپا