برقراری تماس تصویری با كمك ربات مقوایی

برقراری تماس تصویری با كمك ربات مقوایی

به گزارش گوپا یك طراح، برای برقراری تماس تصویری به روشی جالب تر یك كیت رباتیك توسعه داده است.


به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، ربات های چرخ دار که دارای صفحه هایی مانند تبلت هستند، به افراد اجازه می دهند در یک لحظه در دو مکان باشند.
اما این ربات ها در عین اینکه کاربردی هستند، می توانند گرانقیمت هم باشند.
شرکت "کرفتی ربات"(Crafty Robot) یک ربات به نام "اسمارتی پرزنس"(Smartipresence) عرضه نموده که با مقوا و گوشی هوشمند کار می کند.
پروژه "Smartipresence" روی یک پلت فرم رباتیک مقوایی نصب شده که با اپلیکیشن هدایت می شود.
این ربات بعنوان یک کیت متشکل از بخش هایی از مقوا و قطعات الکترونیکی قابل استفاده مجدد بوده و برای برقرای تماس تصویری از گوشی هوشمند کاربر بهره می گیرد.
آتکین، طراح این ربات اظهار داشت: اینکه ما در شرایط فعلی و به علت پاندمی کووید-۱۹ نمی توانیم عزیزان خویش را ببینیم، خیلی بد است. پس من خواستم چیزی طراحی کنم که به بهبود شرایط کمک گردد.


وی ادامه داد، من فکر می کنم یک فناوری "حضور از طریق دور" می تواند به این امر کمک نماید. اما نه ربات هایی که هزینه های گرانی دارند.
اتکین افزود، من دریافتم که کیت اسمارتی بات بیشتر قسمت های مورد نیاز برای دسترسی به یک ربات حضور از راه دور را دارد که می تواند در خانه مردم به کار گرفته شود.
پس من قسمت های مقوایی را برای آن طراحی کردم تا تجربه برقراری ارتباط با دوستان و عزیزان ما بهتر شود.
بعد از مونتاژ مقواها، یک گوشی هوشمند روی ربات کوچک که با باطری کار می کند، نصب می شود. بعد از ثبت نام آنلاین در سرویس "Smartipresence" استفاده ۱۰ ساعته از دستگاه میسر می شود.
کاربران می توانند برای یک صفحه ویژه وب، یک لینک را به دوستان و عزیزان خود ارسال نمایند و حین برقراری تماس تصویری، فرد مخاطب می تواند کنترل حرکات ربات را به دست گیرد. یا حتی می تواند صفحه گوشی را کج کند یا به پایین و بالا تغییر جهت دهد.
اگر برنامه ریزی ها خوب پیش رود، فروش این محصول از ماه اکتبر آغاز خواهد شد.

1399/05/14
22:43:01
5.0 / 5
2000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گوپا