تولید پلیمرهایی برای كمك به بیماران نیازمند دیالیز

تولید پلیمرهایی برای كمك به بیماران نیازمند دیالیز

به گزارش گوپا بنیان گذاران یك استارتاپ آمریكایی قصد دارند با تولید پلیمرهای خاصی، به درمان بهتر بیمارانی كه به دیالیز نیاز دارند، كمك كنند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، استارتاپ آمریکایی "ونوستنت"(VenoStent)، فناوری جدیدی برای بیماران دیالیزی عرضه کرده اند که می تواند نتایج خوبی برای آنها داشته باشد.
به قول بنیان گذاران این شرکت، سالانه، دیالیز ۵۵ تا ۶۵ درصد بیماران با شکست روبرو می شود و مراقبت از چنین بیمارانی هم هزینه زیادی به دنبال دارد. در هر حال، بنیان گذاران این شرکت باور دارند که می توانند چاره ای برای این مشکلات عرضه کنند.
"تیموتی بور"(Timothy Bouré) و "جفری لاکز"(Geoffrey Lucks)، بنیانگذاران این استارتاپ، کار خویش را در سال ۲۰۱۲ آغاز کردند و توانستند اثر قابل توجهی بر جامعه پزشکی بگذارند. آنها در سال ۲۰۱۸ هم توانستند یک آزمایش موفقیت آمیز روی حیوانات انجام دهند و بودجه های گوناگونی دریافت نمایند. آنها تلاش می کنند تا با ساخت پلیمر و چاپ استنت های پزشکی، احتیاج به جراحی های خطرناکی که احتمال شکست آنها وجود دارد را برای بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی برطرف کنند.
نکته اصلی این ایده، کشف نوعی پلیمر است که از رشد سلول پشتیبانی می کند تا بعد از دیالیز، ترمیم شود.
بنیان گذاران این استارتاپ تابحال ۲.۴ میلیون دلار بودجه برای کار خود جذب کرده اند. آنها برای دومین مرحله آزمایش های حیوانی آماده می شوند و قصد دارند اولین آزمایش های انسانی را هم در سال ۲۰۲۱ آغاز کنند.
منبع:

1399/05/20
14:14:15
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: آزمایش , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا