استفاده از سگ های كرونایاب در فرودگاه هلسینكی

استفاده از سگ های كرونایاب در فرودگاه هلسینكی

گوپا: سگ ها به شناسایی بیماران مبتلا به كروناویروس در فرودگاه هلسینكی، بزرگترین شهر و پایتخت كشور فنلاند كمك می كنند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سگها یک دفعه دیگر برای کمک به ما انسان ها به میدان آمده اند و این دفعه ضامن سلامتی ما شده اند.
شما در صورت عبور از فرودگاه هلسینکی، سگ هایی را خواهید دید که شما را برای شناسایی ویروس کرونا بو می کنند. همانطور که واشنگتن پست گزارش داده است، این کار یک دقیقه طول می کشد و نتیجه آن ظرف 10 ثانیه مشخص می شود.
بنظر می رسد این دوستان قدیمی ما که در طول تاریخ همیشه یاور ما انسان ها بوده اند، در شناسایی کرونا نیز عملکرد بهتری از بعضی از فناوری های فعلی ما دارند.
برنامه آزمایشی شناسایی بیماران مبتلا به کووید-19 در فنلاند از تاریخ 23 سپتامبر هر مسافری را که قدم به فرودگاه هلسینکی می گذارد، بدون پرداخت هزینه آزمایش می کند.
لازم به ذکر است که برای جلوگیری از تماس نزدیک سگ ها با مسافران، نمونه های عرق مسافران به بینی سگ ها نزدیک می شود.
"آنا هیلم-بیورکمن" محقق دانشگاه هلسینکی می گوید: بنظر می رسد سگ ها ویروس کرونا را با دقت بیشتری نسبت به آزمایش PCR و آنتی بادی شناسایی می کنند. آنها همین طور ممکنست افرادی را که آزمایش PCR آنها یک هفته دیگر مثبت خواهد شد، شناسایی کنند.
تحقیقات روی آموزش سگ ها برای شناسایی کروناویروس اندکی بعد از شروع همه گیری کووید-19 شروع شد. ابتدا لباس ها یا وسایلی که توسط افراد مشکوک مورد استفاده قرار می گرفت، به سگ ها برای بوییدن داده می شد و الان سگ ها را برای استشمام مستقیم نزد افراد می برند.
البته تعداد این سگ های کرونایاب خیلی کم است. برای این پروژه 16 سگ آموزش داده شدند. با این وجود، تنها 4 سگ از آموزش ها سربلند بیرون آمدند. متأسفانه 6 سگ نیز فضای پر سر و صدای فرودگاه را تاب نیاوردند و بقیه سگ ها هم هنوز در حال آموزش و پیشرفت هستند.
مربیان این سگ ها می گویند که آنها نیز مانند ما انسان ها خسته می شوند و وقتی یک سگ خسته می شود، خیلی راحت می توان آنرا تشخیص داد.

منبع:

1399/07/04
12:24:11
5.0 / 5
1348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گوپا