بر خلاف وعده ترامپ؛

كارآمدی واكسن مدرنا آذرماه مشخص می شود

كارآمدی واكسن مدرنا آذرماه مشخص می شود

به گزارش گوپا مدیر ارشد اجرایی شركت مدرنا اعلام نمود تا پیش از ۲۵ نوامبر (۵ آذرماه) اطلاعات كافی درباره تاثیرگذاری واكسن كووید۱۹ برای عرضه به سازمان غذا و دارو در اختیار نخواهد داشت.به گزارش گوپا به نقل از دیلی میل، مدیر ارشد شرکت مدرنا روز گذشته اعلام کرد، واکسن کووید ۱۹ این شرکت تا روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده نخواهد بود. این خبر ضربه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بشمار می رود که قبلا وعده داده بود تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یک واکسن کووید۱۹آماده خواهد بود.
استفان بنسل در اینباره به نشریه فایننشال تایمز اظهار داشت: شرکت ما تا ۲۵ نوامبر(۵ آذر ماه) اطلاعات کافی درباره آخرین مرحله آزمایش بالینی واکسن کرونا برای عرضه به سازمان غذا و دارو را در اختیار نخواهد داشت.
بنسل قبلا گفته بود مدرنا احیانا تا ماه نوامبر اطلاعات کافی مربوط به کارآمدی واکسن در آزمایش های بالینی در اختیار خواهد داشت. اما احتمال دستیابی به این اطلاعات تا ماه اکتبر(ماه جاری میلادی) اندک است.
همچنین طبق اطلاعات موجود این شرکت در صورتی درخواست استفاده اضطراری واکسن برای گروه هایی با ریسک بالا را به سازمان غذا و دارو آمریکا عرضه می کند که نتایج آزمایش بالینی نشان داد این محصول ۷۰ درصد کارآمد است.
برای تایید یک واکسن، نتایج آزمایش بالینی باید نشاندهنده حداقل ۵۰ درصد کارآمدی آن باشد.
بنسل در ادامه به فایننشال تایمز اظهار داشت: حتی اگر واکسن مدرنا تاییدشود، مردم آمریکا تا بهار سال آینده میلادی باید منتظر بمانند تا سازمان غذا و دارو اجازه توزیع آنرا صادر کند.
این درحالی است که مدیر ارشد اجرایی شرکت فایزر قبلا از احتمال تایید واکسن کووید۱۹ توسط سازمان غذا و دارو در هفته های آینده اطلاع داده است.


منبع:

1399/07/11
21:04:08
5.0 / 5
1328
تگهای خبر: آزمایش , آینده , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گوپا