تولید دستگاه كنترل از راه دور برای كاهش قند خون دیابتی ها

تولید دستگاه كنترل از راه دور برای كاهش قند خون دیابتی ها

محققان دانشگاه آیووا از تولید دستگاهی اطلاع داده اند كه در چارچوب یك ابزار كنترل از راه دور برای مدیریت بیماری دیابت و كنترل سطح قند خون عمل می كند.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، این دستگاه کنترل از راه دور از میدان الکترومغناطیسی برای کاهش سطح قند خون و ارتقای توان واکنش بدن به انسولین استفاده می نماید.
تلاش برای تولید دستگاه کنترل از راه دور برای مدیریت بیماری دیابت ایده تازه ای نیست و به سال ۲۰۱۴ باز می گردد. اما تولید یک دستگاه مؤثر بدین منظور تاکنون ممکن نشده بود. میدان الکترومغناطیسی دستگاه جدید با عبور از بافت ها و غشای مختلف بدن، ژن هایی را فعال تر می کند که می توانند میزان قند خون را پایین تر بیاورند.
این دستگاه با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و توانسته میزان قند خون آنها را کم کند. محققان امیدوارند دستگاه مورد اشاره پس از تکمیل بررسی ها و آزمایش ها در آینده بر روی انسان ها هم قابل استفاده باشد. آنها می گویند برخی مولکول های درون بدن انسان مانند آنتن های باریک مغناطیسی عمل می کنند و در مقابل میدان های مغناطیسی فعال می شوند. برخی از این مولکول ها اکسیدکننده هایی هستند که بر روی متابولیسم بدن و رفتار الکترون ها تاثیر می گذارند و از آنها می توان برای کاهش قند خون بدن استفاده نمود.
یکی از این مولکول ها که در بدن افراد مبتلا به دیابت تأثیرگذار است، سوپراکسید نام دارد. مولکول مورد اشاره به خوبی تحت تاثیر میدان های مغناطیسی قرار می گیرد و واکنش بدن در مقابل انسولین را بهبود بخشیده و از همین طریق سطح قند خون را پایین می آورد. پژوهشگران امیدوارند این دستگاه در آینده نزدیک بر روی انسان هم قابل استفاده گردد.


منبع:

1399/07/16
14:14:24
5.0 / 5
1341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گوپا