بوستر موشك بلواوریجین برای هفتمین بار به فضا پرتاب شد

بوستر موشك بلواوریجین برای هفتمین بار به فضا پرتاب شد

شركت بلواوریجین طی یك آزمایش موشك نیوشپارد كپسولی را به فضا فرستاد. بوستر این موشك برای هفتمین بار به فضا پرتاب شده بود.به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از اسپیس، شرکت بلواوریجین بطور موفقیت یک موشک «نیوشپارد» بدون سرنشین را به مدار زمین فرستاد.

در این عملیات یک موشک چندبار مصرف و کپسول فضایی از مقر پرتاب بلواوریجین واقع در غرب ایالت تگزاس به فضا پرتاب شدند. کپسول مذکور بعد از جدا شدن بوستر موشک، همراه چتر نجات روی زمین فرود آمد. از طرف دیگر بوستر موشک نیز صحیح و سالم فرود آمد.

ماموریت آزمایشی مذکور NS-13 نام دارد و هفتمین تست پرتاب بوستر یک موشک و سیزدهمین پرواز در برنامه نیوشپارد بشمار می رود.
طبق اطلاعات موجود بوستر موشک نیوشپارد ۸ دقیقه و کپسول استفاده شده در این ماموریت ۱۰ دقیقه بعد از پرتاب روی زمین فرود آمدند.
در این کپسول چند محموله علمی به فضا برده و برگردانده شد که یکی از آنها Deorbit( نسخه اولیه سنسور فرود(متعلق به ناسا است.
این اولین محموله ای است که همراه کپسول بلواوریجین به فضا رفت. آزمایش مذکور به توسعه تکنولوژی های جدید برای فرود کمک می نماید که در برنامه آرتمیس ناسا(سفر به ماه) به کار می روند.
جف بزوس مدیر ارشد اجرائی آمازون در سال ۲۰۰۰ میلادی بلواوریجین را تاسیس کرد و الان تصمیم دارد با بهره گیری از موشک نیوشپارد سرویس تجاری ارسال مسافران به فضای زیر مدار زمین را انجام دهد.

1399/07/23
13:38:18
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: آزمایش , تكنولوژی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گوپا