فایزر تولید انبوه واكسن كرونا را قبل از تصویب مورد انتظار شروع كرد

فایزر تولید انبوه واكسن كرونا را قبل از تصویب مورد انتظار شروع كرد

گوپا: خراسان رضوی غول دارویی آمریكا، فایزر (Pfizer ) تولید صدها هزار دوز واكسن كووید-19 خودرا قبل از تصویب مورد انتظار در ماه آینده آغاز نموده است.


به نقل از نیوز، دیلی میل انگلیس روز یکشنبه ویدیویی را منتشر نمود که نشان میدهد یک کارخانه تولید واکسن در پور، بلژیک هزاران دوز واکسن، در خط تولید دارد.
فایزر هفته گذشته اعلام نموده بود، امیدوار است حدود دو هفته بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، مجوز استفاده واکسن کووید-۱۹ خودرا برای موارد اضطراری ثبت کند.
این شرکت اظهار نمود: انتظار دارد، پس از در دسترس بودن اطلاعات ایمنی در هفته سوم نوامبر، واکسن را پیش ببرد و امیدوار است امسال ۱۰۰ میلیون دوز و در سال ۲۰۲۱ نیز ۱.۳ میلیارد دوز واکسن در دسترس داشته باشد. لازم به ذکر است که هر گیرنده به دو دوز واکسن نیاز دارد.
بن آزبورن، رئیس فایزر انگلستان به دیلی میل اظهار داشت: "دیدن نخستین شیشه دارو در خط تولید بسیار عالی بود و لبخند فوق العاده ای به لبم آورد وقتی می بینم همه این کارها در حقیقت منجر به تولید یک محصول می شوند. "
در ماه جولای، ایالات متحده اعلام نمود: برای تحویل ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ (در ماه دسامبر) که این شرکت داروسازی در حال تولید آن است، حدودا ۲میلیارد دلار به فایزر پرداخت خواهدنمود. بر طبق این توافق نامه، ایالات متحده می تواند ۵۰۰ میلیون دوز دیگر نیز خریداری کند.
این توافق نامه قسمتی از برنامه سریع تولید واکسن رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ است که برمبنای آن چندین واکسن کووید-۱۹ همزمان تولید می شوند. هدف این برنامه تحویل ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ ایمن و موثر تا ژانویه ۲۰۲۱ است.


بر طبق این ابتکار عمل، دولت سرعت تولید و خرید واکسن ها را پیش از آنکه ایمن و موثر تلقی شوند، افزایش خواهد داد تا به محض تایید سازمان غذا و دارو (FDA) جهت استفاده اضطراری بعد از آزمایش های بالینی، دارو در دسترس باشد و به سرعت توزیع شود.
اعلامیه فایزر در هفته گذشته به این معنا است که ایالات متحده می تواند تا آخر سال دو واکسن آماده داشته باشد، شرکت بیوتکنولوژی ماساچوست مدرنا ( Moderna ) نیز می خواهد ۲۵ نوامبر درخواست مجوز کند.
سازمان غذا و دارو (FDA) که مجوز توزیع داروها در ایالات متحده را صادر می کند، هفته گذشته از سازندگان واکسن خواسته بود دو ماه پس از تزریق دوز دوم به شرکت کنندگان در این آزمایش، عوارض جانبی جدی را تحت نظر داشته باشند.
مجوز سازمان غذا و دارو (FDA)، برای اثبات موثر و ایمن بودن واکسن نیاز است و فایزر باید نشان دهد که توانایی تولید مقیاس وسیع را دارد.
فایزر و مدرنا هر دو با حمایت مالی دولت ایالات متحده، فاز سوم آزمایش های بالینی خودرا در اواخر ماه جولای آغاز کردند و هر دو شرکت تولید دوزهای واکسن خودرا آغاز نموده اند.
منبع:

1399/07/28
20:04:27
5.0 / 5
1348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گوپا