پیاده روی فضایی فضانوردان را به صورت زنده مشاهده كنید

پیاده روی فضایی فضانوردان را به صورت زنده مشاهده كنید

گوپا: مقرر است دو فضانورد روسی روز چهارشنبه(18 نوامبر) برای انجام یك پیاده روی فضایی كه مقدمات ورود یك ماژول تحقیقاتی جدید روسیه را آغاز خواهد كرد، به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی بروند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، ۱۸ نوامبر "سرجی ریجیکوف"(Sergey Ryzhikov) فرمانده ماموریت اکسپدیشن ۶۴ و "سرجی کاد سرجوکوف"(Sergey Kud-Sverchkov) مهندس پرواز از آژانس فضایی روسیه، از ایستگاه فضایی بوسیله ماژول Poisk در سمت روبروی بخش روسی ایستگاه برای پیاده روی فضایی بیرون بروند که انتظار می رود این پیاده روی بیش از شش ساعت به طول بیانجامد.
کیت روبینز، فضانورد ناسا نیز به فضانوردان کمک خواهدنمود تا لباس خودرا بپوشند و بعد از خارج شدن نیز روند پیشرفت آنها را رصد خواهدنمود. پوشش مستقیم و زنده پیاده روی فضایی این دو فضانورد روس از ساعت ۸: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۷ به وقت تهران) از تلویزیون و سایت ناسا آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود پیاده روی فضایی حدود ساعت ۹: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۸ به وقت تهران) آغاز شود.
ریجیکوف بعنوان خدمه خارج از منشور ۱ (EV۱) تعیین شده است و لباس فضایی روسی اورلان با راه راه قرمز و کاد سرجوکوف نیز بعنوان خدمه عملیات کرو ۲ (EV۲) یک لباس فضایی با نوارهای آبی خواهد پوشید. این چهل و هفتمین پیاده روی فضایی فضانوردان روسی برای مونتاژ و نگهداری ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.
در طول این پیاده روی فضایی، این دو فضانورد ابتدا بازرسی های نشتی را در خارج از دریچه انجام خواهند داد چونکه این نخستین پیاده روی فضایی است که آنها از ماژول Poisk برای انجام این کار استفاده می نمایند. در مرحله بعد، آنها یک آنتن را از یک ماژول دیگر و بخش اتصال "Pirs" به بخش"Poisk" منتقل خواهند کرد. ماژول های"Pirs" رو به زمین با ماژول آزمایشگاهی چند منظوره جدید روسی به نام "Nauka"جایگزین خواهند شد.
فضانوردان همین طور یک تنظیم کننده جریان سیال را بر روی ماژول"Zarya" جایگزین خواهند کرد که وظیفه این ماژول سخت افزاری اندازه گیری اثرات زباله های فضایی است. آنها سپس ابزاری را برای اندازه گیری بقایای حاصل از شلیک های رانشگر تغییر مکان می دهند. این نخستین پیاده روی فضایی این دو فضانورد و هشتمین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۰ و در مجموع ۲۳۲ امین پیاده روی فضایی برای پشتیبانی از مونتاژ، نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی خواهد بود.
منبع:

1399/08/27
12:58:59
5.0 / 5
874
تگهای خبر: آزمایش , تحقیق , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا