با بررسی ژنتیك میكروب ها؛

میكروب های خطرناك با هوش مصنوعی شناسایی می شوند

میكروب های خطرناك با هوش مصنوعی شناسایی می شوند

به گزارش گوپا محققان دانشگاه موناش در استرالیا از ابداع یک سیستم هوش مصنوعی برای شناسایی، درمان و مقابله با میکروب های خطرناک بیماری زا اطلاع داده اند.به گزارش گوپا به نقل از زد دی نت، میکروب های خطرناک که به سوپرباگ ها شهرت دارند در مقابل آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند و بنابراین می توانند بیماری های خطرناکی را به انسان منتقل کنند که درمان آنها به آسانی میسر نمی گردد.
عفونت های ناشی از سوپرباگ ها سالانه بیشتر از ۷۰۰هزار نفر را در سرتاسر جهان به کام مرگ می فرستد و انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۵۰ به حدود ده میلیون نفر در سال افزایش یابد که شرایط دشواری را به انسان ها تحمیل خواهد نمود. سوپرباگ ها به سبب افراط انسان ها در مصرف آنتی بیوتیک مقاومت بالایی در مقابل داروهای عادی دارند.
سیستم هوش مصنوعی جدید که آلفرد نام گرفته با دریافت بودجه ۳.۴ میلیون دلاری از دولت فدرال استرالیا ابداع شده است. این ابزار هوش مصنوعی با بررسی اطلاعات ژنتیکی میکروب ها، داده های الکترونیک در ارتباط با مراقبت های درمانی و هم با استفاده از یک پایگاه داده گسترده می تواند مقاومت دارویی میکروب ها را بررسی نموده و در نهایت سوپرباگ های خطرناک را شناسایی کند.
این سیستم می تواند از هر بیمار ده ها هزار قطعه داده متنوع جمع آوری کند و با مقایسه این داده ها با اطلاعات قبلی به یافتن بهترین روش درمانی برای هر بیمار و بررسی نتایج استفاده از هر یک از این روش های درمانی کمک نماید.
از این طریق می توان نحوه انتقال عفونت سوپرباگ ها به بدن انسان را بررسی کرد و حتی متوجه شد این نوع عفونت ها به چه میزان و روشی از بیمارستان ها به بدن افراد منتقل می شوند.


منبع:

1399/10/01
14:10:22
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا