آمریكا از فناوری تشخیص چهره حتی با ماسك استفاده می نماید

آمریكا از فناوری تشخیص چهره حتی با ماسك استفاده می نماید

به گزارش گوپا وزارت امنیت داخلی آمریکا از ابداع فناوری تازه ای برای شناسایی هویت افراد حتی در صورت استفاده از ماسک اطلاع داده است.به گزارش گوپا به نقل از گلوبال گاورنمنت، این وزارتخانه امیدوار است با استفاده از این فناوری بتواند احتیاج به برداشتن ماسک توسط افراد را برای شناسایی آنها کم کند.
در حال حاضر اشخاص برای شناسایی هویتشان در فرودگاه ها، ایست های بازرسی و غیره باید حتما ماسک های خویش را بردارند. این کار می تواند به شیوع بیشتر ویروس کرونا و افزایش آلودگی کمک نماید. از همین رو فناوری جدیدی برای تشخیص چهره و هویت از پشت ماسک ابداع شده است.
در ده روز گذشته ۵۸۲ نفر از ۶۰ کشور جهان در اجرای این طرح تحقیقاتی مشارکت کرده اند. دقت این فناوری برای شناسایی افراد از پشت ماسک ۷۷ درصد است و انتظار می رود در آینده این رقم افزایش یابد. هم اکنون، دقت بهترین سیستم تشخیص هویت ۹۶ درصد است.
فناوری مورد اشاره مبتنی بر یک الگوریتم جدید هوش مصنوعی برای شناسایی هویت افراد است و در آن از ۶ سیستم جمع آوری داده ها و تصاویر و منطبق سازی اطلاعات جمع آوری شده استفاده می شود. البته این نوع فناوری ها به دلیل نقض حریم شخصی افراد و خطایی که دارند منتقدان جدی و فراوانی در داخل آمریکا دارند.


منبع:

1399/10/21
14:00:38
0.0 / 5
907
تگهای خبر: آینده , تحقیق , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا