گزارش تصویری تشریحی؛

موشك نیوشپارد همراه یك مانكن به فضا پرتاب شد

موشك نیوشپارد همراه یك مانكن به فضا پرتاب شد

به گزارش گوپا بلواوریجین موشک ارتقا یافته نیوشپارد را همراه یک کپسول به ارتفاع ۱۰۶ هزار متری زمین پرتاب کرد. در این کپسول با ۶ صندلی یک مانکن قرار داشت.


به گزارش گوپا به نقل از اسپیس، شرکت بلو اوریجین متعلق به جف بزوس (مدیر شرکت آمازون) اولین موشک ارتقایافته «نیوشپارد» را پرتاب کرد.
این عملیات یک تست آزمایشی بدون سرنشین بود که در غرب ایالت تگزاس آمریکا انجام شد. آریان کرنل یکی از مدیران بلواوریجین در اینباره اظهار داشت: موفقیت این پرواز یک گام بزرگ در جهت ارسال فضانوردان به فضا است. در سال ۲۰۲۱ میلادی هیجان زیادی خواهیم داشت.
طبق اطلاعات موجود بعد از پرتاب نیوشپارد به فضا دو بخش آن یک موشک و یک کپسول که هر دو قابل استفاده هستند، به صورت موفقیت آمیز فرود آمدند. بوستر موشک به صورت عمودی در منطقه فرود در نظر گرفته شده در نزدیکی پد پرتاب، فرود آمد. سپس حدود ۱۰ دقیقه بعد از پرتاب، کپسول هم به آرامی با چتر نجات در فاصله اندکی فرود آمد.
به قول شرکت بلواوریجین، کپسول نیوشپارد به حداکثر ارتفاع ۱۰۶ هزار و ۹۳۲ متر رسید. این در شرایطی است که ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از زمین مرز فضا تشخیص داده شده است.
این عملیات در کل چهاردهمین تست برنامه نیوشپارد است و از آن جهت که شامل یک بوستر و کپسول کاملاً تازه بود، آزمایش مخصوصی بشمار می رود. تست قبلی که در اکتبر ۲۰۲۰ میلادی انجام شد شامل یک موشک نیوشپارد بود که قبلاً ۶ بار به فضا پرتاب شده بود.
اما کپسول جدید آپدیت های گوناگونی داشت مانند قابلیت تنظیم دما و آکوست داخل کپسول، پنل های نمایشگر برای خدمه و بلندگوی همراه میکروفون و دکمه ای برای صحبت کردن که به هر صندلی اضافه شده بود. در این مأموریت چند سیستم ارتباطات و اخطار امنیتی فضانوردان هم آزمایش شد. کپسول مذکور دارای ۶ صندلی است که در آزمایش مذکور روی یکی از آنها یک مانکن قرار داشت. جالب آنکه در این مأموریت بیشتر از ۵۰ هزار کارت پستال به فضا فرستاده شد که بعضی از آنها در جیب های مانکن قرار داده بودند. دانش آموزان سراسر جهان این کارت پستال ها را به یک سازمان غیرانتفاعی بلواوریجین ارسال کرده بودند.

1399/10/26
23:17:11
0.0 / 5
968
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , شركت , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گوپا