در دوران كرونا قهوه بنوشید

در دوران كرونا قهوه بنوشید

گوپا: خراسان رضوی اضطراب و افسردگی ناشی از همه گیری کرونا منجر به بی خوابی شبانه شده است. مردم هنوز هم تا حد زیادی با غم، عدم اطمینان و ترس روبرو هستند و این پیامد منفی خیلی از الگوی خواب آنان را تحت تاثیر قرار داده است.


به نقل از نیوز، پژوهشگران عملکرد واقعی قهوه بر روی مغز انسان را بررسی کردند تا به سوالاتی که همیشه افراد در مورد تاثیر قهوه بر سلامت دارند، پاسخ دهند. نتایج این تحقیق نشان می دهد، مصرف قهوه می تواند به افرادی که خواب محدود دارند، کمک نماید.
پروفسور رناتا ریها از گروه پزشکی خواب ادینبورگ، اطلاعات جدیدی را در مورد چگونگی تعادل قهوه در اختلال شناختی کوتاه مدت ارائه نمود. وی تاثیر قهوه بر الگوی خواب را بررسی کرد و دریافت، نوشیدن قهوه در اوایل روز می تواند به افزایش میزان هوشیاری و تمرکز کمک نماید، خصوصاً هنگامی که «الگوی خواب» تغییر می کند.
همین طور سفارش بر این که قهوه را باید ۶ ساعت پیش از خواب نوشید در این تحقیق تایید شده است.
نتایج تحقیق نشان داد که ۳۰۰ میلی گرم کافئین که حدودا به میزان سه فنجان قهوه در روز است می تواند به بهبود چالاکی، هوشیاری، زمان واکنش، دقت و حافظه کاری که به سبب کمبود خواب با ضعف روبه رو شده است، کمک نماید.
این تاثیر خصوصاً برای افراد شب کار بسیار مفید می باشد، برای اینکه این میزان قهوه می تواند عملکرد روانی-حرکتی را بهبود بخشد. این همان تاثیر قهوه است که گروه فوریت های پزشکی مورداستفاده قرار می دهند و مشاهده عملکرد آنها یکی از مهم ترین موارد از مزایای نوشیدن قهوه است.
اما این به مفهوم رفع مشکلات اصلی به وجود آمده با کمبود خواب نیست. پژوهشگران تاکید می کنند که این چاره کوتاه مدت می تواند به سرعت کیفیت خواب را تحت تاثیر قرار دهد.
پروفسور رناتا ریها اظهار نمود: «تقریبا مردم جهان روزانه ۸۰ درصد کافئین مصرف می کنند که اغلب علت آن تقویت بیداری و تمرکز است. تاثیر کافئین بر بدن می تواند چندین ساعت طول بکشد و افرادی که درمی یابند نوشیدن قهوه در اواخر روز الگوی خواب آنان را مختل می کند در هنگام عصر و شب نوشیدنی های کم کافئین یا قهوه بدون کافئین مصرف کنند.»
موسسه اطلاعات علمی قهوه (ISIC) این گزارش را بانام «قهوه و خواب در زندگی روزمره» منتشر نموده است.
منبع:

1399/11/19
21:48:20
0.0 / 5
977
تگهای خبر: تحقیق , علم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا