وزیر ارتباطات:

پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز كنند

پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز كنند

به گزارش گوپا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز کنند.به گزارش گوپا به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان و مدیران استانی برگزار شد ضمن تبریک مبعث رسول اکرم (ص) اظهار داشت: حکومتی که بر پایه اسلام بنا می شود، اگر همراستا با هدف بعثت و هدایت اسلام حرکت نکند اساسا زیان خواهد دید.
وی اضافه کرد: یکی از این سجایای اخلاقی و یکی از نکات بارز اخلاقی عمل به وعده و سر قول بودن است. اگر مسئولی قولی بدهد و عمل نکند بی اخلاقی را ترویج می کند. وعده های تو خالی مردم را خسته، ناامید می کند. چون که بنا بر روایات مردم به حاکمان خود نگاه می کنند.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: بنده بعنوان نماینده حاکمیت وعده ای در مسافرت شهریور ماه به مردم هرمزگان دادم که شاخصهای ارتباطی استان به لحاظ توسعه ارتباطات روستایی را از ۶۰ درصد متناسب با برنامه ششم توسعه به ۸۰ درصد تا آخر برنامه برسانیم.
وی تصریح کرد: ما قول دادیم به مردم که در این شرایط کرونایی بچه های محروم از تحصیل بازنمانند و من امروز خوشحالم که توانستم به مردم استان هرمزگان بگویم که سر قولم بوده ام و به وعده ام عمل کرده ام.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان بشاگرد اظهار داشت: روز گذشته در بشاگرد رضایت مردم را دریافتم. من روز گذشته تنها سوالی که از مردم پرسیدم این بود که «مردم آیا از ما رضایت دارید؟» و وقتی جواب مثبت و تأیید مردم روستایی بشاگرد را شنیدم و خوشحال شدم که این رضایت در این مرحله وجود داشت.
وی اضافه کرد: قول اساسی ما این بود که مجموعه پروژه هایی را انجام دهیم که شاخص توسعه روستایی استان در حوزه ارتباطات را بالاتر از سطح کشور برسانیم و امروز این اتفاق افتاده است. این شاخص از ۶۰ درصد به بالای ۸۲ درصد رسیده است. یعنی از اهداف برنامه ششم توسعه ۲ درصد جلوتر هستیم.
آذری جهرمی افزود: ۲۸۱ روستا تا امروز متصل شده اند و ۲۵ روستای دیگر هم به این مجموعه اضافه می شود. یعنی در مجموع ۳۰۶ روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. ۱۳۶ هزار نفر با این توسعه به شبکه جهانی متصل شده اند و عدالت ارتباطی برای آنها برقرار شده است.
وی خاطرنشان کرد: این توسعه امکان نظارت مردم بر مسؤولین در این مناطق فراهم گردید که این برکت بزرگی است برای مسؤولین که تحت نظارت مردم باشند. این ظرفیت بزرگی است که فضای مجازی فراهم نموده است.
وزیر ارتباطات درباره برنامه های آینده برای توسعه ارتباطی در استان اظهار داشت: روز گذشته به صورت رسمی ۵G توسط در کیش متصل شد.
وی اضافه کرد: خبر خوب دیگر در ارتباط با توسعه ارتباطی استان این است که ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری به صورت کامل محقق خواهد شد. ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار شده است که روز گذشته برنده مناقصه این پروژه که یک شرکت ایرانی است مشخص شد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در این نشست عنوان شد که توسعه ارتباطات روستایی عیدی به مردم استان هرمزگان است اظهار داشت: من معتقدم این اقدامات عیدی نبود بلکه این حق مردم بود و ما منتی برای انجام وظیفه نداریم.
وی اضافه کرد: اما از امروز در مناطقی که شاهد افتتاح پروژه ای ارتباطی در آن بودیم، دو اپراتور تلفن همراه به مدت یک هفته خدمات اینترنت خویش را به صورت مجانی عرضه می کنند و این هم بعنوان عیدی به مردم روستاهای استان هرمزگان و خوشامدگویی اپراتورها به آنها تقدیم می شود.
آذری جهرمی در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان استان به خاطر همراهی و اعتمادی که به او بعنوان یک وزیر جوان اظهار داشت: به هر حال معرفی وزیر جوان یک سنت شکنی بود. امیدوارم این روند استمرار داشته باشد و اجازه دهند جوانان مؤثرتر و پرانرژی تری در کشور بیایند و منشأ خدمات شوند.
وی اضافه کرد: مردم چشم انتظار تغییر هستند و این تغییر بخشی با تغییر بین نسلی محقق می شود. امیدوارم پیرمردهای سیاسی پدرخواندگی در عرصه سیاسی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اجازه دهند جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند، چون در پایان خودشان می مانند و قطاری خالی. عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است.
در خاتمه وزیر ارتباطات با تشکر از همراهی استاندار، مدیران استانی و نمایندگان استان و تمام کسانی که در توسعه ارتباطات در استان هرمزگان نقش آفرینی کرد ابراز امیدواری کرد که بزودی تمامی روستاهای استان به شبکه ارتباطی متصل شود.منبع:

1399/12/20
18:17:27
0.0 / 5
617
تگهای خبر: آینده , اینترنت , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گوپا