فضاپیمایی برای جمع آوری زباله های فضایی ایجاد می شود

فضاپیمایی برای جمع آوری زباله های فضایی ایجاد می شود

با ارسال ماهواره ها هر ساله فضا شلوغ تر می شود. اما با ماهواره های غیرفعال چه باید کرد و چگونه مطمئن شویم که تبدیل به زباله های خطرناکی نمی شوند؟


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکتی به نام کورس اوربیتال(Kurs Orbital) می خواهد به این مساله رسیدگی کند. این شرکت در وب سایتش بیان کرده که با فراهم کردن فضاپیماهای در مدار به گسترش کارهای انسانی در فضا کمک خواهدنمود. این شرکت می گوید: فضاپیماهای چندبار مصرف ما که در مدارهای مختلف قرار دارند به افزایش عمر ماهواره ها و انجام ماموریت های جمع آوری زباله فضایی کمک می کنند.
ولادیمر اوسوف(Volodymyr Usov) رئیس سابق آژانس فضایی اوکراین، این شرکت جالب توجه را که به شدت به آن نیاز داریم هدایت می کند. این شرکت می خواهد اوایل سال ۲۰۲۳ یک فضاپیما به صورت نمایشی به فضا بفرستد.
اوسوف به اسپیس نیوز اظهار داشت که این شرکت از فناوری های مورد استفاده ی شوروی در دهه ی ۱۹۸۰ استفاده خواهدنمود.
او افزود: اما ما به این سیستم اکتفا نمی نماییم. کورس اوربیتال در حال ساخت ماژول های جدید است که دارای دید ماشینی، رادار و ربات هستند که امکان اتصال کاملا خودکار به اجسام را فراهم می آورد. این مساله موجب صرفه جویی میلیاردها دلار می شود. "کورس اوربیتال" حالا در حال جمع آوری ۶.۵ میلیون دلار برای نخستین سفرش است.
اوسوف اظهار داشت: من فکر می کنم در سال ۲۰۲۳ طبق برنامه ماموریتی نمایشی داشته باشیم.
این تازه شروع کار است و این شرکت می خواهد تا سال ۲۰۲۵ چهار فضاپیما برای خدمت رسانی به ایستگاه های فضایی داشته باشد. آنها سرمایه ی این ماموریت ها را در طول سال های آتی جمع آوری خواهند کرد.1399/12/27
19:29:15
0.0 / 5
837
تگهای خبر: ساخت , سایت , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا