ماهواره های استارلینك می توانند ما را به بیگانگان نشان دهند

ماهواره های استارلینك می توانند ما را به بیگانگان نشان دهند

صورت فلکی ماهواره های اینترنتی شرکت ˮاسپیس ایکسˮ موسوم به ˮاستارلینکˮ ممکنست ابزار شناسایی بشر توسط بیگانگان شود، هر چند ممکنست هشتصد سال طول بکشد، اما این صورت فلکی می تواند سبب شود تا فرازمینیان سرانجام ما را ببینند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) ممکنست کاری بیش از پرتاب ماهواره های اینترنتی "استارلینک"(Starlink) به مدار زمین و تامین اینترنت برای انسان ها در هر گوشه از کره زمین انجام دهد و بیگانگان را قادر به دیدن ما کند.
طبق مطالعه جدیدی که برای چاپ در مجله انجمن میان سیاره ای انگلیس(British Interplanetary Society) پذیرفته شده است، ما انسان های حاضر روی کره زمین هم اکنون برای هر موجود بیگانه احتمالی در فضا قابل مشاهده نیستیم.
با این وجود به لطف شرکت های فضایی مانند "اسپیس ایکس" با بیشتر و بیشتر شدن فناوری های در پرواز و شناور در فضای اطراف زمین، سرانجام ممکنست در معرض دید بیگانگان قرار بگیریم.
هرچند که این تغییر سریع نخواهد بود و همانطور که این مقاله بیان می کند، به احتمال زیاد حدود 800 سال طول خواهد کشید تا این اتفاق رخ دهد. بنظر می رسد که ماهواره های "استارلینک" در صورت ادامه ارسال ماهواره ها و استقرار آنها با همین سرعت و نرخ فعلی، ما را برای بیگانگان قابل مشاهده خواهند کرد.
ماموریت "استارلینک" که توسط "ایلان ماسک" موسس و مدیرعامل شرکت "اسپیس ایکس" بنا نهاده شده است، شامل ارسال ماهواره های ارائه دهنده اینترنت به مدار زمین است تا دور افتاده ترین و کورترین نقاط روی زمین هم بتوانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.
این شرکت در هر پرتاب، معمولاً 60 ماهواره استارلینک را به مدار زمین می فرستد. تا حالا 1000 ماهواره استارلینک در مدار زمین قرار دارند و برنامه این شرکت این است که تا سال 2030 حدود 12 هزار ماهواره استارلینک در مدار زمین مسقر کند.
وجود این تعداد از ماهواره ها در مدار زمین سبب ایجاد نخستین به اصطلاح "اثر فنی"( techno-signature) می شود. این "اثر فنی" همان چیزی است که می تواند بیگانگان را قادر به کشف انسان های روی سیاره زمین کند و به ما اجازه می دهد از اعماق فضا قابل مشاهده باشیم.
بدین سبب بنظر می رسد که ماموریت "استارلینک" علاوه بر تامین اینترنت برای مناطق دورافتاده در زمین، تاثیرات دیگری نیز خواهد داشت که شامل اجازه دادن به بیگانگان احتمالی حاضر در اعماق فضا برای باخبر شدن از وجود ماست. بااینکه با داشتن زمانی حدود 800 سال قبل از رخ دادن این اتفاق، ما وقت زیادی برای فکر کردن به چگونگی خوشامدگویی به آنها داریم.1400/01/03
13:20:46
5.0 / 5
728
تگهای خبر: اینترنت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گوپا