احتمال برخورد خزانه داری آمریكا با موسسات ارز رمز

احتمال برخورد خزانه داری آمریكا با موسسات ارز رمز

به گزارش گوپا جسی پاول مدیرعامل صرافی ارزرمز کراکن اخطار داده که احتمالاً خزانه داری آمریکا در آینده نزدیک مقابله با ارز رمزهای مشهور را آغاز خواهد نمود.به گزارش گوپا به نقل از سی ان بی سی، پیش از این ژانت یلن وزیر خزانه داری و برخی مقامات دیگر دولت آمریکا به استفاده از ارز رمزها برای انجام نقل و انتقال های مالی در ارتباط با فعالیتهای غیرقانونی به شدت انتقاد کرده بودند.
ارزش ارز رمزها در ماه های اخیر مجدداً افزایش پیدا کرده و با رسیدن ارزش هر بیتکوین به بیشتر از ۶۱ هزار دلار رکوردی بی سابقه در این حوزه در ماه قبل به ثبت رسیده است.
پیش از این برخی دولت های دیگر جهان هم از برنامه های خود برای مقابله با استفاده از بیتکوین و دیگر ارز رمزها اطلاع داده بودند. همینطور کریستین لاگراده رئیس بانک مرکزی اروپا هم در مورد استفاده از بیتکوین برای پول شویی، تأمین مالی فعالیتهای تروریستی و دیگر فعالیتهای غیرقانونی اظهار نگرانی کرده بود.
کراکن چهارمین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر حجم معاملات است و می خواهد سهام خویش را در بازار بورس عرضه نماید. کوین بیس دیگر صرافی ارز رمز با چنین برنامه ای است که سهام خویش را چهارشنبه روانه بورس می کند. ارزش این شرکت بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
مدیر عامل کراکن اعتقاد دارد سردرگمی نهادهای رگولاتوری در سرتاسر جهان در مورد ارز رمزها خیلی طول نخواهد کشید و در صورت وضع قوانین ضدپولشویی در آمریکا، افراد ملزم خواهند شد تا ارز رمزهای خویش را در کیف پول های دیجیتال نگهداری کنند تا هویت آنها پیش از انجام نقل و انتقال هایی با ارزش بیشتر از ۳۰۰۰ دلار کنترل و تأیید شود. وضع قوانین مشابه در دیگر کشورها هم می تواند نگرانی در مورد پولشویی از این طریق را برطرف کند.
وی می افزاید: اما اقداماتی از این دست سبب کاهش اقبال به استفاده از ارز رمزها می شود. چونکه علت اصلی اقبال به این خدمات بهره گیری از خدمات مالی بوده که آزادانه و بدون دخالت و کسب سود از جانب بانک ها در دسترس همگان باشند.

1400/01/24
14:49:11
5.0 / 5
560
تگهای خبر: آینده , بازار , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گوپا