پس از چند بار تعویق

پرواز بالگرد مریخی نبوغ فردا صورت خواهد گرفت

پرواز بالگرد مریخی نبوغ فردا صورت خواهد گرفت

گوپا: ناسا سرانجام یک تاریخ پرواز جدید برای بالگرد مریخی نبوغ خود اعلام نمود. پرواز این بالگرد پیش تر چند بار به دلیلهای مختلف به تعویق افتاده بود حال ناسا اعلام نموده که ˮنبوغˮ دوشنبه 19 آوریل پرواز خواهدنمود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، بنابر گزارش ناسا این پرواز ساعت ۳: ۳۰ بامدادان به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۲ ظهر به وقت تهران) صورت خواهد گرفت.
ناسا هم چنین اعلام نموده است که بالگرد مریخی نبوغ بتازگی آزمایش چرخش را انجام داده است و با این کار یک گام به پرواز نزدیک شده است.
اطلاعات مربوط به نخستین پرواز چند ساعت بعد از پرواز به زمین خواهد رسید. پخش مستقیم آن از ساعت ۶: ۱۵ بامداد (۱۴: ۴۵ به وقت تهران) و زمانی که پژوهشگران این ماموریت برای دریافت اطلاعات در آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا آماده می شوند شروع خواهد شد و افراد علاقمند می توانند آنرا در تلویزیون ناسا، اپ ناسا، وب سایت ناسا و شبکه های اجتماعی همچون YouTube و Facebook تماشا کنند.


اگر پرواز در ۱۹ آوریل صورت گیرد، جلسه توجیهی بعد از پرواز در ساعت ۲ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۲: ۳۰ به وقت تهران) برگزار می شود.
در ابتدا قرار بود پرواز تاریخی این بالگرد در تاریخ هشت آوریل صورت گیرد اما این عملیات آن روز انجام نشد و به روز ۱۱ آوریل موکول شد که باردیگر به تعویق افتاد. چند روز پیش هم ناسا اعلام نمود انجام نخستین پرواز بالگرد مریخی "نبوغ" به ۱۴ آوریل موکول شده است که باز هم این بالگرد آماده پرواز نبود و بار دیگر پرواز بالگرد نبوغ به تعویق افتاد.
"نبوغ" نخستین وسیله ای است که در سیاره ی دیگری پرواز خواهدنمود و ناسا آنرا به لحظه ی پرواز برادران رایت در زمین تشبیه می کند.
منبع:

1400/01/29
15:01:53
5.0 / 5
617
تگهای خبر: آزمایش , سایت , شبكه , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گوپا