روشی برای تشخیص زودهنگام عفونت های باكتریایی و ویروسی

روشی برای تشخیص زودهنگام عفونت های باكتریایی و ویروسی

به گزارش گوپا پژوهشگران آمریکایی، متد جدیدی را عرضه کرده اند که می تواند عفونت های باکتریایی و ویروسی را از یکدیگر تشخیص داده و تفکیک کند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از اینترریویود، هنگامی که برخی بیماران از سرفه، آبریزش بینی، عطسه و تب شکایت می کنند، پزشکان گاهی اوقات گیج می شوند چونکه هیچ وسیله ابتدایی برای ثبت نشانه های تنفسی و اطلاعات قابل قبول برای عرضه درمان در اختیار ندارند.
پژوهشگران "دانشگاه دوک"(Duke University) آمریکا تایید نموده اند که روش عرضه شده توسط آنها می تواند تفاوت میان عفونت ویروسی و باکتریایی را در بیماری های تنفسی تشخیص دهد. این یک تمایز حیاتی می باشد که نشان داده است که میتوان آنتی بیوتیک ها را تضمین نمود یا خیر. مهم تر از همه این که آزمایش با این روش، در کمتر از یک ساعت آخر می یابد.
"افرایم تسالیک"(Ephraim Tsalik)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما بیشتر از یک دهه، به انجام دادن این پژوهش مشغول بوده ایم. ما در سال ۲۰۱۶ می دانستیم که روش ما در مرحله تجزیه و تحلیل قرار دارد اما هدف ما داشتن روشی بود که نتایج را به سرعت به دست آورد. بسیار مهم می باشد که این پیشرفت به سرعت صورت بگیرد تا آنتی بیوتیک های نامناسب تجویز نشوند.
پژوهشگران، یک روش بیان ژن ابداع نموده اند که با روش های تشخیصی کنونی متفاوت است و به کشف عوامل بیماری زا می پردازد. ارزیابی های کنونی، زمان بر هستند و امکان دارد که تنها یک پاتوژن را ثبت کنند.
به نظر می آید که بیان ژن میزبان، یک نشانه ایمنی مشخص است که برپایه نوع عفونتی که بدن با آن مقابله می کند، متمایز می شود. سیستم ایمنی بدن هنگام مقابله با عفونت های باکتریایی و گروهی از ژن ها در واکنش به عفونت ویروسی، مجموعه ای از ژن ها را تقویت می کند. بعد از اینکه پژوهشگران، نشانه های بیان ژن برای عفونت های باکتریایی و ویروسی را یافتند، به همکاری با سازمان "BioFire Diagnostics" پرداختند که بر تشخیص مولکولی تمرکز دارد تا اولین نمونه از این بررسی را انجام دهند.
ارزیابی های صورت گرفته روی بیشتر از ۶۰۰ بیمار مبتلا به عفونت های تنفسی که به بخش اورژانس بیمارستان ها آورده شده بودند، نشان داد که این روش جدید می تواند عفونت های باکتریایی را با ۸۰ درصد دقت و عفونت های ویروسی را با حدودا ۸۷ درصد دقت انجام دهد. دقت ارزیابی های رایج کنونی، ۶۹ درصد است. ارزیابی ها در کمتر از یک ساعت آخر یافتند و دقت آنها با استفاده از دو راهبرد کاملا متفاوت تایید شد.
تسالیک اظهار داشت: بیماری حاد تنفسی، متداول ترین علتی است که افراد را راهی مراکز درمانی می کند. افراد مبتلا به این نشانه ها به خاطر چالش های تشخیص دلیل بیماری و مقاومت آنتی بیوتیکی، به صورت نامناسبی با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. پژوهش ما نشان داده است که بررسی سریع برای تشخیص این دو منبع بیماری، امکان پذیر است و به بهبود مراقبت های پزشکی می انجامد.
تسالیک تصریح کرد که بررسی های بیشتری برای اعتبار بخشیدن به این روش مورد نیاز است.
این پژوهش، در مجله "Vital Care Medication" به چاپ رسید.1400/02/17
17:53:34
5.0 / 5
571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گوپا