ادغام ۲ فناوری انرژی پایدار در ایتالیا

ادغام ۲ فناوری انرژی پایدار در ایتالیا

گوپا: بزرگترین شرکت خدمات و یک مرکز تحقیقاتی در ایتالیا آزمایشی را آغاز نموده اند و هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک های ریز بطور همزمان است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، شرکت "انرژی سبز انل"(Enel Green Power) در حال آزمایش تکنولوژی جدید در نزدیکی ناپل است. هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک های ریز بطور همزمان است. ایتالیا می خواهد نشان دهد که امکان تلفیق دو فناوری پایدار وجود دارد. کشت جلبک پایدار می باشد برای اینکه دی اکسید کربن ماده مغذی جلبک است. جلبک ها قادرند نور خورشید را بطور موثر به انرژی قابل استفاده تبدیل کنند.
شرکت انل این آزمایش را با همکاری مرکز تحقیقاتی Enea انجام می دهد. در این مرکز ۲۶۰۰ دانشمند در مورد فناوری های جدید، انرژی و توسعه فناوری اقتصادی پایدار آزمایشاتی را انجام می دهند.
برای این منظور یک کارخانه آزمایشی در مرکز Enea در ناپل ساخته خواهد شد تا نحوه تلفیق فناوری های خورشیدی و ریز جلبک ها را مورد بررسی قرار داده و نشان دهد.
این آزمایش شامل پرورش ریز جلبک هایی با ارزش تجاری بالا(بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر کیلوگرم) با بهره گیری از یک سیستم کشت کاملاً تلفیقی با آرایه ای از صفحات خورشیدی است. هم اکنون انل و Enea اطلاعات دقیقی در این زمینه ارائه نکرده اند.
منبع:

1400/03/02
13:00:37
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گوپا