مطالعه پارامترهای آنالیزی گرمایی نانومواد با دستگاه ایرانی

مطالعه پارامترهای آنالیزی گرمایی نانومواد با دستگاه ایرانی

به گزارش گوپا یک شرکت دانش بنیان دستگاه گرماسنجی روبشی تفاضلی را بعنوان ابزاری بسیار قدرتمند برای مطالعه پارامترهای آنالیزی-گرمایی نانومواد ساخت.به گزارش گوپا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، با دستگاه گرماسنجی روبشی تفاضلی که بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان ساخته شده میتوان برای اندازه گیری دمای انتقال شیشه ای و بلورینگی نانومواد و نانوکامپوزیت ها استفاده نمود. این دستگاه می تواند گستره وسیعی از دما، از دمای محیط تا ۷۰۰ درجه سانتیگراد را پوشش داده و با دقت اندازه گیری ۰.۰۱ سانتیگراد مواد را آنالیز کند.
گرماسنجی روبشی تفاضلی معروف به DSC یکی از انواع ادوات تجزیه حرارتی است که در شیمی کاربرد فراوان دارد و برای تعیین تغییرات آنتالپی و مقدار ظرفیت گرمایی ویژه در یک واکنش شیمیایی، خواه واکنش گرماگیر یا واکنش گرمازا، به کار می رود.
در گرماسنجی روبشی تفاضلی، حسگرها یکی از اجزای کلیدی سیستم محسوب می شوند چونکه تعیین کننده کیفیت اندازه گیری هستند؛ حساسیت بیشتر به معنای امکان شناسایی تغییرات حرارتی کوچکتر در نمونه و یا بر عکس استفاده از مقادیر کمتر نمونه برای آنالیز است. این دستگاه گرماسنجی روبشی تفاضلی مجهز به سنسور با حساسیت بالا بوده که قادر به آنالیز موادی با آنتالپی کم مانند مواد بیولوژیکی، دارویی و الیاف است.
این دستگاه در صنایع مختلف از قبیل داروسازی، پلیمر، کشاورزی، مطالعه نیمه هادی ها و صنایع غذایی به کار می آید. از این روش برای اندازه گیری تغییرات آنتالپی ناشی از تغییر در خواص فیزیکی و شیمیایی یک ماده بعنوان تابعی از دما و زمان استفاده می شود. گرماسنجی روبشی تفاضلی روشی سریع، بسیار حساس و با کاربری ساده بوده که شناسایی و مشخصه یابی مواد را امکانپذیر می کند.


منبع:

1400/03/24
22:49:21
5.0 / 5
341
تگهای خبر: دستگاه , ساخت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا