سامانه ایرانی معرفی دستاوردهای پژوهشگران رونمایی گردید

سامانه ایرانی معرفی دستاوردهای پژوهشگران رونمایی گردید

سامانه ایرانی برای معرفی دستاوردهای پژوهشگران و بانک اطلاعاتی از این دستاوردها در بنیاد مستضعفان طراحی و رونمایی گردید.به گزارش گوپا به نقل از مهر، طی مراسمی با حضور تعدادی از معاونین و مدیران بنیاد مستضعفان از سامانه ساخت ایران، پلت فرم پشتیبانی از محصولات ساخت داخل در گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی رونمایی گردید.
در این مراسم سید محمد اتابک معاون اقتصادی و محمد پیرعلی معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان، علی خطیبی مدیرعامل موسسه دانشمند و تعدادی از مدیران تحقیق و توسعه بنیاد مستضعفان حضور داشتند.
این سامانه بعنوان پلت فرم پشتیبانی از تولید ایرانی در گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با هدف تجمیع و تقاطع داده حوزه تحقیق و توسعه و توانمندی های شرکت های زیر مجموعه بنیاد توسط موسسه دانشمند طراحی و توسعه داده شده است.
همچنین این سامانه به عنوانی نمایشگاهی مجازی و به زبان های مختلف بین المللی توانمندی ها، نیازها و تجارب صنعتی و دانش بنیان صنایع بنیاد را قابل ارائه خواهدنمود.
در واقع بواسطه این سامانه بانک اطلاعاتی قوی برای مستندسازی توانمندی ها به وجود آمده که در فاز نخست بصورت آزمایشی با قابلیت دسترسی داخلی برای شرکت های بنیاد مورد بهره برداری قرار گرفته و به زودی در دسترس عموم فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و شرکت های دانش بنیان قرار خواهد گرفت.
علی خطیبی با اعلان اینکه یکی از اشکالات اصلی حوزه تحقیق و توسعه کشور که در گروه شرکت های بنیاد مستضعفان نیز شاهد آن هستیم، عدم اطلاع بخش های مختلف از توانمندی ها و تجربه های دانش بنیان یکدیگر است، افزود: شناسایی توانمندی ها، ارائه نیازها و اتصال این توانمندی ها و نیازهای صنعتی و فناورانه به یکدیگر و از طرفی دیگر ارائه بانک اطلاعاتی جامع از سوابق کارهای دانش بنیانی شرکتها همچون اهداف سامانه ساخت ایران است.
پیرعلی معاون برنامه ریزی بنیاد نیز با اشاره به تاکیدات مکرر ریاست بنیاد مستضعفان بر حمایت همه جانبه از طرح های تحقیق و توسعه ای در گروه بنیاد، از رشد قابل توجه کارهای دانش بنیان بنیاد مستضعفان با محوریت موسسه دانشمند در یکسال گذشته خبرداده و گسترش کارهای پژوهشی و تحقیق و توسعه ای در گروه بنیاد مستضعفان را باارزش توصیف کرد.
در بخش دیگری از این مراسم سید محمد اتابک معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با بیان خلاء انتقال تجارب صنعتی بعنوان نیاز اصلی شکل گیری پلتفرم ساخت ایران، تشریح کرد: خیلی از تجهیزات و پروژه هایی که ما در دهه هایی ایجاد کردیم در دهه های بعدی به فراموشی سپرده شد، اگر بتوانیم در بنیاد با این حجم از کارهای صنعتی وخدماتی پلت فرم ثابتی که مستندات پروژه ها و روش های ساخت را در بر بگیرد ایجاد نماییم جلوی هدر رفت خیلی از هزینه ها گرفته می شود.

1400/04/15
22:40:33
5.0 / 5
503
تگهای خبر: آزمایش , تحقیق , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گوپا