بازوی رباتیك راه رونده به ایستگاه فضایی بین المللی می رود

بازوی رباتیك راه رونده به ایستگاه فضایی بین المللی می رود

مقرر است یک بازوی رباتیک با قابلیت تحرک و راه رفتن به ایستگاه فضایی بین المللی برود. این سومین بازوی رباتیک است که به ایستگاه مذکور فرستاده می شود.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، بازوی مورد اشاره در اطراف تجهیزات روسی ایستگاه فضایی بین المللی به حرکت درمی آید. این بازو که با همکاری محققان اروپایی ساخته شده بوسیله ی یک راکت روسی به نام پروتون ام و از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب شده است.
ایستگاه فضایی بین المللی عمر زیادی داشته و فضانوردان برای کنترل و تعمیر بخش های مختلف آن باید به صورت مرتب اجزای داخلی و خارجی آنرا کنترل کنند. پیش از این آژانس های فضایی کانادا و ژاپن دو بازوی رباتیک برای کنترل و تعمیر این ایستگاه طراحی و عرضه نموده بودند.
بازوی رباتیک سوم که «ارا» نام دارد ۱۱ متر طول دارد و یک بازوی منعطف در میانه راه آن کار گذاشته شده است. در دو طرف پایانی این بازو مچ بندهایی کار گذاشته شده که قادر به ارتباط با بارها و محموله های مختلف، اتصال به ایستگاه فضایی و انتقال دیتای مختلف هستند.
بازوی مورد اشاره به دلیل انعطافی که دارد قادر به طی مسیر و حرکت به سمت نقاط مختلف است و بدین منظور هفت موتور در طول بدنه آن کار گذاشته شده است.


منبع:

1400/05/02
22:34:23
5.0 / 5
252
تگهای خبر: ساخت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گوپا