در پی تبادل تفاهمنامه؛

ایران از تجربه فنلاند برای دیجیتالی شدن استفاده می نماید

ایران از تجربه فنلاند برای دیجیتالی شدن استفاده می نماید

تجارب کشور فنلاند درباب چگونگی دیجیتالی شدن مورد توجه سازمان فناوری اطلاعات ایران قرار گرفت.به گزارش گوپا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، در پی تفاهم نامه ای که قبل از این میان وزرای ارتباطات دو کشور ایران و فنلاند مبادله شد، وبینار «تجربه فنلاند در دیجیتالی شدن» با حضور سازمان فناوری اطلاعات ایران و مسئولان فاوای فنلاند اجرا شد.
این رویداد در دو محور شامل «مروری بر نحوه دیجیتالی سازی در فنلاند» و «اقتصاد دیجیتال در فنلاند» با حضور فروزنده ودیعتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلسینکی، بهنام ولی زاده معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، ماریا نیکیلا رییس واحد دیجیتال وزارت اقتصاد فنلاند و لواسما مدیرکل بخش عمومی فاوای وزارت اقتصاد فنلاند انجام شد و شرکت کنندگان به ارائه تجربیات و بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این وبینار بهنام ولی زاده با اشاره به استقبال ایران از بهره گیری از تجارب کشور فنلاند در دیجیتالی شدن، توضیحاتی اجمالی درباره چگونگی وضعیت گذرگاه خدمات دولت الکترونیک (GSB) بمنظور ارائه خدمات دولت به دولت (G۲G)، گذرگاه عمومی خدمات دولت (PGSB) جهت ارائه خدمات دولت به کسب وکارها (G۲B) و نیز پلت فرم ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه (MBAAS) برای ارائه خدمات دولت به شهروندان (G۲C) در کشور ایران ارائه داد.
در همین حال کشور فنلاند نیز که با اختصاص رتبه چهارم توسعه دولت الکترونیکی از جایگاه قابل توجهی در جهان برخوردار است، تجارب خودرا درباب چگونگی دیجیتالی شدن با مسئولان ایرانی در بین گذاشت.
نمایندگان این کشور اروپایی وجود دو Service Bus جداگانه در این کشور بر بستر G۲G و G۲B را تشریح کردند که درخواست خدمات دولت الکترونیکی و احراز هویت در این کشور را از دو مسیر کارت ملی و گذرنامه امکان پذیر می کند. پروسه چگونگی الکترونیکی شدن مالیات در فنلاند از دیگر تجربیاتی بود که در این وبینار مورد بررسی قرار گرفت.

1400/05/30
13:36:52
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا