تغییر نظام رتبه بندی برنامه های پلی استور گوگل

تغییر نظام رتبه بندی برنامه های پلی استور گوگل

گوپا: گوگل از ایجاد تغییراتی در نظام رتبه بندی نظرات و نمرات داده شده به برنامه های پلی استور خود آگاهی داده و افزوده از ماه نوامبر موقعیت مکانی افراد را نیز دراین زمینه لحاظ می کند.به گزارش گوپا به نقل از انگجت، گوگل می خواهد از سال ۲۰۲۲ نمایش نظرات و نمرات داده شده کاربران به اپلیکیشن های موجود در اپ استور خودرا برمبنای وسیله مورد استفاده افراد و موقعیت جغرافیایی آنها نیز انجام دهد تا دقت این کار بیشتر شود.
کاربران اپ استور گوگل که از آیفون یا گوشیهای اندرویدی استفاده می نمایند به طور معمول برای تصمیم گیری در مورد بارگذاری یا عدم بارگذاری یک برنامه به نقدها و نمره دهی سایر کاربران نیز توجه می کنند. گوگل برای افزایش دقت این ابزار تمهیدات بالا را در نظر گرفته است.
از همین رو از ماه نوامبر، نمایش نظرات و نمرات دیگر کاربران به هر فرد برمبنای موقعیت جغرافیایی افراد خواهد بود. بعنوان مثال، اگر گوشی یا تبلت فردی در ژاپن ثبت شده باشد، ابتدا نظرات و نمرات دیگر کاربران ژاپنی نمایش داده می شود. در مرحله بعد در اوایل سال ۲۰۲۲ وسیله مورد استفاده فرد یعنی گوشی، تبلت، کروم بوک، ساعت هوشمند و غیره نیز بعنوان شاخص دیگری در نظر گرفته می شود. یعنی اگر فرد از ساعت هوشمند استفاده می نماید، ابتدا نظرات افرادی که آنها هم ساعت هوشمند دارند، نمایش داده می شود.
گوگل می گوید این کار نه فقط به کاربران در حوزه تصمیم گیری برای بارگذاری برنامه ها کمک می نماید، بلکه به برنامه نویسان و توسعه دهندگان هم برای عرضه اپلیکیشن های مناسب تر یاری خواهد رساند.


منبع:

1400/06/02
22:27:19
5.0 / 5
231
تگهای خبر: كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گوپا