رئیس جهاددانشگاهی؛

الگوسازی موفق پژوهشگاه رویان در حوزه درمان ناباروری

الگوسازی موفق پژوهشگاه رویان در حوزه درمان ناباروری

رییس جهاددانشگاهی اظهار داشت: پژوهشگاه رویان، یکی از مجموعه های بسیار معتبر جهاد دانشگاهی، در زمینه پزشکی، در سطح ملی و بین المللی است.به گزارش گوپا به نقل از مهر، دکتر حمیدرضا طیبی امروز در بیست و دومین کنگره رویان که بصورت آنلاین انجام شد با اعلان اینکه جهاددانشگاهی در چهل و یک سال قبل بوجود آمد، اظهار داشت: در ابتدا اساس کار، مشخص کردن حوزه های کاری، با دو نگاه، تامین نیازهای فناورانه روز جامعه و همین طور رصد و همراهی با تحولات روز علمی و فناورانه در دنیا بود.
وی اظهار داشت: ساختار طراحی شده در جهاددانشگاهی، گروه های پژوهشی برای انجام تحقیقات کاربردی تا تولید فناوری در قالب محصول و خدمات و مراکز خدمات تخصصی با ساختار شبه شرکتی، برای ارائه خدمات بصورت حرفه ای به جامعه بود.
طیبی اضافه کرد: خوشحال هستیم که در زمینه های مختلف، خصوصاً در زمینه پزشکی، الگوسازی های بسیار موفقی در حوزه های درمان ناباروری، سلول های بنیادی و کاربردهای متفاوت آن، سرطان سینه، زخم های بدخیم و ژنتیک ارائه کرده ایم.
رئیس جهاددانشگاهی، استفاده از یافته ها در زمینه پزشکی، در حوزه کشاورزی و اصلاح نژاد دام کشور را از محصولات جانبی و پر دستاورد این توسعه علمی و فناورانه برشمرد و اظهار داشت: کیفیت کارهای علمی، و فناورانه انجام شده، به شکلی است که در قالب اجرای سمینارهای، علمی مختلف ملی و بین المللی در معرض اطلاع و قضاوت دیگران قرار می دهیم و هم از یافته های باارزش علمی دیگران بهره مند می شویم.
طیبی اشاره کرد: پژوهشگاه رویان، یکی از مجموعه های بسیار معتبر و خوشنام جهاد دانشگاهی، در زمینه پزشکی، در سطح ملی و بین المللی است.
وی با اشاره به کنگره رویان اظهار داشت: امیدواریم این دو کنگره مهم، در حوزه پزشکی تولید مثل و فناوری سلول های بنیادی، به اهداف از پیش تعیین شده برسد.
رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: کرونا با همه بدی ها و خسارت ها، یک نکته مثبت داشته و آن توسعه ارتباطات مجازی و فراهم شدن امکان حضور محققین از همه کشورها در کنفرانس ها بدون مزاحمت ها و محدودیت های به وجود آمده توسط سیاست بازان و زورمداران است.

1400/06/10
23:58:44
5.0 / 5
209
تگهای خبر: تحقیق , تولید , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گوپا