توسط كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان تصویب گردید

تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان تصویب گردید

گوپا: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی و نیز دفاتر فروش حضوری اپراتورهای تلفن ثابت را به روزسانی و تصویب کرد.


به گزارش گوپا به نقل از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۳۲۴ تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی و دفاتر فروش و خدمات حضوری دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت را تصویب کرد. طبق این مصوبه، سقف تعرفه خدمات تلفن ثابت قابل ارائه در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی و دفاتر فروش و خدمات حضوری دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت که در این مصوبه به اختصار دفاتر نامیده می شوند، به شرح زیر تعیین شده است.

بر این اساس اگر شخص حقیقی یا حقوقی درخواست ثبت نام گروهی (ثبت نام بیش از یک خط برای یک نشانی واحد) داشته باشد، حسب مورد یکی از تعرفه های ثبت نام مندرج در ردیف های ۳ یا ۴ جدول فوق برای ثبت نام خط اول و هزینه یک برگ چاپ فرم (در چارچوب بخش اول ردیف ۵ جدول ذیل ماده ۱ مصوبه شماره ۲ جلسه ۳۱۲ مورخ ۲۱/‏۱۰/‏۱۳۹۹‬ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و اصلاحیه های بعدی آن) به ازای هر خط مازاد بر خط اول، بعنوان سهم دفتر از متقاضی گرفتن می شود. همین طور اگر یک مشترک درخواست تغییر مکان گروهی (به ازای چند خط از یک مبدأ واحد به یک مقصد واحد) داشته باشد، سهم دفتر بابت خط اول برابر با مبلغ تعیین شده در ردیف های ۷ و ۸ جدول فوق بوده و به ازای هر خط مازاد، فقط هزینه یک برگ چاپ در قالب ردیف ۵ جدول ذیل ماده ۱ مصوبه شماره ۲ جلسه ۳۱۲ مورخ ۲۱/‏۱۰/‏۱۳۹۹‬ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از متقاضی گرفتن می شود. دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت موظفند خدمات این جدول (به غیر از خدمات مکاتبات قضائی و تقسیط بدهی) را روی کلیه سامانه های فروش خود همچون زمینه های کد خدمات دستوری، پیامک، اپلیکیشن و پورتال بصورت برخط و الکترونیکی و بدون دریافت هرگونه وجه شامل سهم دفاتر و دارنده پروانه از تعرفه های جدول فوق ارایه کنند. در صورتیکه ارائه خدمات مستلزم هزینه های قانونی دیگری باشد، با تأیید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مشترک دریافت می شود. مطابق با ماده ۳ این مصوبه، دفاتر نباید هیچگونه تبعیضی در ارائه خدمات مربوط به دارندگان پروانه طرف قرارداد خود قائل شوند. هیچیک از دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت نباید دفاتر را مجبور به خدمت ندادن به سایر دارندگان پروانه کنند. در همین حال طبق ماده ۵ این مصوبه، دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت موظف می باشند تعرفه های موضوع این مصوبه را در پورتال، دفاتر فروش و خدمات حضوری خود اطلاع رسانی کنند. دفاتر هم موظف می باشند تعرفه های موضوع این مصوبه را در محل دفتر و در معرض دید مشترکین نصب کنند. دفاتر برای ارائه خدمات موضوع این مصوبه باید الزامات مصوبه شماره ۲ جلسه شماره ۳۱۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مورخ ۲۱/۱۰/ ۱۳۹۹ و اصلاحات بعدی آنرا رعایت نمایند. بدین جهت از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مفاد بند ۲ مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۰۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مربوط به ۰۷/ ۱۰/ ۱۳۹۳ از درجه اعتبار ساقط است.


منبع:

1400/06/14
10:03:33
5.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا