در گزارش گوپا عنوان شد؛

مقاله علمی واکسن کرونای کووپارس در مجلات معتبر منتشر می شود

مقاله علمی واکسن کرونای کووپارس در مجلات معتبر منتشر می شود

گوپا: سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی از کوشش برای چاپ مقاله علمی از دو فاز واکسن کووپارس تا یک الی دو روز آینده آگاهی داد.دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با خبرنگار مهر با تاکید بر این که ما از ابتدا در صدد انتشار مقالات فازهای مختلف واکسن کووپارس رازی بودیم، گفت: بدین جهت باتوجه به اهمیت انتشار مقاله واکسن مبادرت به این کار کردیم.
سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اشاره به آخرین وضعیت انتشار مقاله مراحل مختلف مطالعات واکسن ضد کرونای کووپارس رازی اظهار داشت: هم اکنون مقاله فاز «پیش بالینی» و «فاز اول کارآزمایی بالینی» واکسن کووپارس که مطالعات آن در ابتدای سال جاری به پایان رسید، آماده شده است.
وی اظهار داشت: حالا این دو مقاله کامل شده و درحال بررسی توسط دو عضو هیات علمی است که پس از تایید، مقاله ها را برای مجلات معتبر ارسال نماییم. این داوران از دانشگاه علوم پزشکی ایران و یک عضو هیات علمی موسسه تحقیقات سرم سازی رازی هستند.
وی اشاره کرد: امیدوار هستیم که طی یک الی دو روز آینده، این تاییدیه دریافت شود و سپس به مجلات معتبر ارسال نماییم. اهتمام خواهیم کرد مقالات را در مجلات معتبر منتشر نماییم.
به گفته سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی، پذیرش مقاله در این مجلات، حدود یک ماه زمان خواهد برد که البته این مساله نیز به نظر داوران بستگی دارد. وی افزود: به طور معمول انتشار مقالات یک الی دو مرحله پیش از فاز درحال مطالعه است. به گزارش گوپا به نقل از مهر، واکسن کووپارس توسط پژوهشگران موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی درحال درنوردیدن فاز سوم مطالعات کارآزمایی بالینی است.


منبع:

1400/07/02
12:20:23
5.0 / 5
154
تگهای خبر: آینده , تحقیق , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گوپا