عمر بی نهایت برای دستگاهها با یک سیستم جدید بدون باتری

عمر بی نهایت برای دستگاهها با یک سیستم جدید بدون باتری

گوپا: یک سیستم جدید بدون باتری می تواند علاوه بر اعطای یک عمر لایتناهی به دستگاه های الکترونیکی به شکل قابل توجهی مشکل رو به رشد زباله های الکترونیکی را کم کند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مهندسان کامپیوتر یک سیستم بدون باتری را توسعه داده اند که به دستگاه های الکترونیکی اجازه می دهد بصورت متناوب با انرژی هایی نظیر انرژی خورشیدی کار کنند و یک "عمر بی نهایت" به آنها می دهد.
این سیستم که "BFree" نامیده می شود، به دستگاهها اجازه می دهد تا در هر زمان که برق چه در دسترس باشد، چه نباشد، به آسانی کار کنند. این سیستم برای مساعدت با مقابله با مشکل بیش از پیش زباله های الکترونیکی طراحی شده است که ۵۳ میلیون تن از آن سالانه در سطح جهان تولید می شود.
"جوسیا هستر" سرپرست این تحقیق می گوید: هدف ما که ممکنست تحقق آن دور باشد، این است که فناوری های بدون باتری مانند "BFree" به دلایلی مانند پایداری، سهولت و کاهش هزینه های نگهداری جایگزین نسخه های دارای باتری شوند.
گروه پژوهشگران از دانشگاه "نورث وسترن" و دانشگاه صنعتی "دلفت"، سیستم "BFree" را توسعه دادند، سیستمی که از نسخه مقاوم در مقابل اختلال زبان برنامه نویسی "پایتون" استفاده می نماید. "BFree" همین طور شامل سخت افزارهای برداشت انرژی به نام "BFree Shield" است که تکامل کارهای قبلی همین تیم است.
سال قبل آنها از یک سیستم بدون باتری به نام "ENGAGE" رونمایی کردند که تنها از انرژی جنبشی فشار دکمه ها استفاده می کرد. این دستگاه بعنوان یک دستگاه الکترونیکی پایدار معرفی گردید که می تواند راه را برای قطعات الکترونیکی دارای کارکرد طولانی مدت برای ماموریت های فضایی آینده هموار کند، برای اینکه برای کار به باتری یا انرژی خورشیدی احتیاج ندارد.
"هستر" توضیح داد که نسخه های بعدی "BFree" با الهام از قابلیت های برنامه نویسی بدون باتری می توانند در عرصه فضا و خصوصاً ماهواره های کوچک که بطور کامل از انرژی خورشیدی تغذیه می کنند، مفید باشند. بگفته وی: سیستم جدید "BFree"، تکامل فناوری "ENGAGE" است و به هر کسی اجازه می دهد لوازم الکترونیکی پایدار خودرا بسازد.
پژوهشگران امیدوارند که این سیستم جدید به کاهش تعداد زباله های الکترونیکی کمک نماید.
"هستر" می گوید: سازندگان دستگاه های الکترونیکی در سراسر جهان می پرسند که چگونه عمر باتری دستگاه های خودرا افزایش دهیم. آنها سوال اشتباهی را مطرح می کنند. ما می خواهیم آنها باتری را فراموش کنند و در عوض به راه های پایدارتری برای تولید انرژی فکر کنند.
"هستر" توضیح داد: خیلی از مردم پیش بینی می کنند که ما در اینترنت اشیا(IoT) یک تریلیون دستگاه خواهیم داشت. این بدان معناست که یک تریلیون باتری خالی یا ۱۰۰ میلیون نفر خواهیم داشت که هر چند دقیقه یک باتری خالی را تعویض می کنند. این امر، هزینه زیست محیطی وحشتناکی را برای محیط زیست به همراه دارد. در عوض، آنچه ما انجام می دهیم تغییر دستگاهها به روشی پایدارتر است.
پژوهشگران می گویند، با استفاده از این فنآوری جدید، حتی برنامه نویسان مبتدی نیز می توانند دستگاه خودرا به یک سنسور با انرژی خورشیدی با طول عمر نامحدود تبدیل کنند.
سیستم "BFree" به دستگاهها اجازه می دهد تا با بهره گیری از انرژی متناوب بطور دائمی کار کنند و هنگامی که برق قطع می شود، سیستم، محاسبات را متوقف می کند. سپس با بازگشت برق، بطور خودکار بدون از دست دادن حافظه و بدون نیاز به انجام هیچ کاری، تمام فعالیت ها از سر گرفته می شود.
این سیستم جدید می تواند پیشرفت گسترده ای در حوزه لوازم الکترونیکی بوجود آورد و امکان کاهش چشم گیر زباله های الکترونیکی را که بطور فزاینده ای درحال وخیم شدن هستند، فراهم آورد.
منبع:

1400/07/04
11:11:55
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا