همکاری فناورانه ایران و بوسنی توسعه می یابد

همکاری فناورانه ایران و بوسنی توسعه می یابد

با سفر هیات تجاری و شرکتهای دانش بنیان ایرانی به بوسنی و هرزگوین، همکاریهای فناورانه بین دو کشور توسعه می یابد.به گزارش گوپا به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در راس هیاتی تجاری به بوسنی و هرزگوین رفت. وی در نشتی با رئیس اتاق بازرگانی بوسنی و هرزگوین، رئیس اتاق بازرگانی فدراسیون بوسنی و رئیس اتاق بازرگانی سارایوو اظهار داشت: پتانسیل همکاری فناورانه بین شرکتهای ایرانی و بوسنیایی وجود دارد.

معاون صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ما در ایران راه طولانی و پرفراز و نشیبی را برای کسب توانمندی های فناورانه و دستیابی به دانش فنی طی کردیم. پس از انقلاب اسلامی و در طول بیشتر از ۴۰ سال گذشته، ما در ایران همواره برای توسعه علم و فناوری و نوآوری کوشیده ایم و توانستیم در خیلی از امور مستقل شده و تجهیزات روز دنیا را بومی سازی نماییم.
وی با اشاره به اینکه ما صاحب یکی از زیست بوم های نوآوری منطقه جنوب غرب آسیا هستیم و سعی کردیم تا به فناوری های بسیاری دست یابیم، اظهار داشت: هم اکنون از بیشتر از ۴۵ پارک فناوری، صدها مراکز رشد و فناوری، مراکز نوآوری و دانشگاه در کشور برخورداریم و بیشتر از ۴ میلیون دانشجو در مناطق و در رشته های مختلف نمود خویش را در بیشتر از ۶۴۰۰ شرکت دانش بنیان نشان داده است.
ملکی فر اضافه کرد: این شرکت ها در حوزه های مختلف فناوری از سلامت گرفته تا مواد پیشرفته و نانو، حوزه کشاورزی، ماشین آلات و... به تولید محصولات خود می پردازند.
وی در ادامه وظیفه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری را حمایت و تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان دانست.
به گزارش گوپا به نقل از مهر، سیزدهمین پایگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی در شهر سارایوو بامداد امروز در مراسمی با نمایش محصولات ۲۵ شرکت دانش بنیان راه اندازی شد.
این پایگاه با حضور سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین، دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی و سرپرست هیات تجاری و فناوری اعزامی از کشورمان به بوسنی و افشین کلاهی رئیس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران راه اندازی شد و طی آن محصولات ۲۵ شرکت دانش بنیان ایرانی به معرض نمایش گذاشته شده است.


منبع:

1400/07/23
10:36:46
5.0 / 5
304
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گوپا