در یك برنامه پنج ساله؛

چین 220 منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس می کند

چین 220 منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس می کند

به گزارش گوپا، وزارت علوم و فناوری چین اعلام نمود تا انتهای دوره چهاردهم برنامه پنجساله توسعه این کشور حدود 220 منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس خواهد شد.به گزارش گوپا به نقل از رویترز، این مراکز جدید که تا سال ۲۰۲۵ افتتاح می شوند، بیشتر شهرهای مهم بخش شرقی این کشور و نیز شهرهای بزرگ در مرکز و غرب چین را دربر می گیرند.
لی یوپینگ، یکی از مقامات این وزارتخانه، روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت ارزش کل تولید در مناطق ملی فناوری پیشرفته از ۵.۴ تریلیون یوان (حدود ۷۸۱.۳ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۲ به ۱۵.۳ تریلیون یوان در سال ۲۰۲۱ بالا رفته است.
وی اضافه کرد: در سال ۲۰۲۱، مناطق ملی فناوری پیشرفته چین ۱۳.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دادند. بر همین اساس، در دهه گذشته، مناطق ملی فناوری پیشرفته در حوزه هایی مانند پردازش کوانتومی، راه آهن پرسرعت، سامانه ماهواره ای ناوبری BeiDou، تولید هواپیماهای بزرگ تولید داخل و ارتباطات نسل پنجم پیشرفت های بزرگی داشته اند.
آنها همین طور در یک سری ماموریت های علمی و فناوری بزرگ ملی، همچون ساخت زیردریایی سرنشین دار جیالنگ برای حرکت در اعماق دریا، پرتاب سفینه فضایی شنژو ۱۴ و تولید واکسن های کرونا مشارکت کرده اند. چین تا حالا ۱۷۳ منطقه ملی فناوری پیشرفته به وجود آورده است.


منبع:

1401/06/28
11:32:31
5.0 / 5
30
تگهای خبر: تولید , ساخت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا