محققان آمریكایی:

مواد شیمیایی روغن های گیاهی، سبب اختلالات هورمونی می شوند

مواد شیمیایی روغن های گیاهی، سبب اختلالات هورمونی می شوند

گوپا: تحقیقات جدید ˮموسسه ملی علوم بهداشت محیط زیستˮ(NIEHS) ایالت متحده آمریكا نشان داده است روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای می توانند حاوی مواد شیمیایی باشند كه دستگاه درون ریز ما را مختل سازند.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، تحقیقات نشان داده است كه روغن های گیاه اسطوخودوس و چای دارای مواد شیمیایی مخرب هورمون هستند و می توانند سبب تولید بیماری بنام "ژنیكوماستی" یا بزرگ شدن پستان مردانه كه با نام بزرگ شدن خوش خیم پستان مردان پیش از بلوغprepubertal gynecomastia) ) هم شناخته می شود، شود. در این بیماری در بدن پسران جوان بافت سینه غیرطبیعی تولید می گردد.

در این تحقیق جدید، هشت عنصر شیمیایی خاص موجود در روغن های گیاه اسطوخودوس و چای را جدا كردند. سپس این مواد شیمیایی را به سلول های سرطانی انسان در محیط كشت تزریق كردند و در همان زمان هرگونه تغییر در فعالیت ژن گیرنده استروژن و گیرنده های آندروژن را مورد بررسی قرار دادند.

محققان گفتند كه خواص مختلف هورمون های استروژنیك و یا ضد آندروژنی كه بعد از اعمال این مواد شیمیایی به سلول های انسانی دیده شد، مطابق با وضعیت های اندوژن مشاهده شده در موارد ژنیكوماستی در پسران پیش از بلوغ می باشد.

"جی تیلر رامسی (J. Tyler Ramsey)"محقق ارشد این مطالعه می گوید: جامعه ما روغن های گیاهی را امن و بی ضرر می دانند در صورتی كه این روغن های گیاهی دارای مقدار زیادی از مواد شیمیایی هستند و باید با احتیاط استفاده شوند، زیرا بعضی از این مواد شیمیایی، سبب صدمه رساندن به غدد درون كه هورمون ها را تولید می كنند، می شوند.
1396/12/28
20:15:35
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گوپا