همكاری دو غول فناوری برای رفع مشكل یادگیری كودكان

همكاری دو غول فناوری برای رفع مشكل یادگیری كودكان

گوپا همكاری دو غول فناوری برای رفع مشكل یادگیری كودكان


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بیل گیتس و مارك زاكربرگ، به منظور كمك به كودكانی كه مشكل یادگیری دارند، برای پیشرفت فناوری های مرتبط همكاری خواهند كرد.
"بنیاد بیل و ملیندا گیتس" (BMGF) و موسسه "چان زاكربرگ" (CZI)، در نظر دارند پروژه های آزمایشی بسیاری را در مورد این مورد بررسی كنند. آنها بر ریاضی، نگارش و عملكردهای مغزی تمركز خواهند كرد زیرا این موارد، موضوعات اساسی كلاس درس هستند و نقش مهمی در موفقیت آكادمیك دارند.
اكنون، آنها در جستجوی اطلاعات و ایده هایی در مورد بخش های گوناگون از آموزش و تحصیلات دانشگاهی تا تجارت، فناوری و پزشكی هستند.


این ایده كه كودكان ناتوان، به خاطر ضعف عملكرد اجرایی كه حافظه، انعطاف پذیری فكری و مشكلات رفتاری مربوط به اوتیسم و دیگر اختلالات توجهی را درگیر می كند، از مشكلات یادگیری رنج می برند، مدت ها مبحث كار مدكاران اجتماعی و هواداران سلامت بوده است.
پروژه اشتراكی گیتس و زاكربرگ، راه های احتمالی برای كاهش این نقص ها را توضیح می دهد. در بین این ایده ها، استفاده از بازی ها و فناوری های شبیه سازی برای پشتیبانی از آموزگاران و خانواده ها و پیگیری پیشرفت دانش آموزان صدمه پذیر مانند كودكان ناتوان یا كسانی كه انگلیسی را بعنوان زبان دوم می آموزند، به چشم می خورد.
این طرح جدید، نشان دهنده آخرین تلاش های عمیق بشردوستانی است كه برای تغییر كامل سیستم مدارس تلاش می كنند. این پروژه با استفاده از روش های گوناگون، به پیشبرد برنامه های اصلاحات بشردوستانه همچون كمك به كودكانی كه در مقایسه با همكلاسی هایشان و استفاده از فناوری های موجود در كلاس برای یادگیری دیجیتال یا شخصی سازی شده عملكرد ضعیفی دارند، كمك می نماید.
گیتس اخیرا، حمایت بیشتر خویش را از دانش آموزان ناتوان، مشكلات مربوط به فقر در آمریكا و پژوهش های مربوط به بیماری آلزایمر اعلام نموده بود. زاكربرگ، گیتس را الهام بخش كارهای حرفه ای و بشردوستانه می داند.


لازم به ذكر است نمایندگان این دو نفر، تلاش آنها را به نقش های تجاری شان یعنی مدیرعامل فیس بوك و بنیان گذار مایكروسافت مربوط نمی دانند.
این طرح در آینده، نیازمند سرمایه گذاری خواهد بود اما هنوز مبلغ خاصی مشخص نشده است.1397/02/19
13:28:16
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گوپا