ارسال الكتریسیته به حشره رباتیك با كمك لیزر

ارسال الكتریسیته به حشره رباتیك با كمك لیزر

گوپا: محققان موفق شده اند با كمك لیزر الكتریسیته را به حشره های رباتیك برسانند. بدین سان این پهپادهای كوچك سبكتر می شوند و نیازی به حمل منبع انرژی همراه خود نخواهند داشت.به گزارش گوپا به نقل از انگجت، تا به امروز هر حشره رباتیك بالدار برای پرواز كردن به منبع الكتریسیته نیاز داشت و بنابراین بسیار سنگین می شد.
اكنون محققان دانشگاه واشنگتن روشی برای انتقال الكتریسیته به حشره رباتیك یافته اند. آنها با استفاده از لیزر برق را به حشره می رسانند.
این گروه یافته های خویش را در كنفرانس بین المللی رباتیك و اتوماسیون بریسبن استرالیا رونمایی می نماید.
ساویر فولر یكی از مولفان این تحقیق می گوید: پیش از این، طرح اولیه از ربات های پرنده به اندازه یك حشره، بیشتر شبیه یك داستان علمی تخیلی بود. اما اكنون RoboFly بی سیم ما نشان داده است چنین ربات هایی در آینده نزدیك به صورت واقعی ساخته می شوند.
این پهپادهای كوچك به وسیله اشعه های نازك و نامرئی لیزر الكتریسیته دریافت می كنند. اشعه های مذكور به سمت یك سلول فتوولتائیك هدایت می گردد كه انرژی نور را به الكتریسیته تبدیل می كند. البته این میزان انرژی برای به كار انداختن بال ها كافی نیست.درهمین راستا محققان مداری هم اضافه كرده اند كه برق ورودی را از ۷ ولت به ۲۴۰ ولت می رساند.
علاوه برآن محققان توانستند یك میكروكنترلر را هم روی مدار قرار دهند. این میكروكنترلر مانند مغز واقعی حشره عمل می كند كه به ماهیچه های بال فرمان می دهد چه زمان حركت كنند. درRoboFly این مغز به بال ها فرمان تكان دادن یا ساكن شدن را می دهد. بدین سان حشره رباتیك بال های خویش را مانند نمونه واقعی حركت می دهد.
البته این ربات هنوز پرواز نكرده است.

1397/02/26
15:49:35
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گوپا