ابداع نمایشگر هاد برای غواصان

جهت یابی زیر آب بدون دخالت دست

جهت یابی زیر آب بدون دخالت دست

گوپا: نیروی دریایی آمریكا، نوعی نمایشگر برای غواصان ابداع كرده است كه می تواند به جهت یابی زیر آب كمك نماید.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، نیروی دریایی آمریكا، نوعی نمایشگر "هاد"(HUD) برای غواصان ابداع كرده است. هاد، نمایشگری فرانما است كه اطلاعات را در مقابل دید بیننده، نمایش می دهد؛ بدون اینكه بیننده مجبور باشد جای دیگری را نگاه كند.
این ابزار موسوم به "شدو ناو"(Shadow NAV)، یك پروژكتور است كه روی یك ماسك غواصی معمولی نصب می گردد و قابلیت جهت یابی زیر آب را بدون دخالت دست فراهم می آورد.


غواصان اغلب مجبور هستند در شرایط ناخوشایند با دید صفر كار كنند و این شرایط، امكان دیدن ابزار همراه شان و خواندن اطلاعات آنها را دشوار می سازد. از آنجائیكه این اطلاعات، داده های ضروری مربوط به عمق آب و زمان شیرجه را در بر دارند، محدودیت در خواندن آنها، یك مشكل جدی به حساب می آید.
طراحی "شدو ناو" به صورتی است كه هم به بهبود گردش داده ها كمك می نماید و هم نیاز به تجهیزات را در طول غواصی می كاهد چونكه نمایشگر هاد كه روی ماسك نصب شده، تحت تاثیر شرایط دید صفر قرار نمی گیرد.


در این ابزار، از یك ماژول نمایشی میكرونوری قابل تنظیم استفاده شده است تا امكان جهت یابی در عمق بسیار برای غواص فراهم گردد. به علاوه، خصوصیت های نور پایین این ابزار، امكان دید در شب كاربر را حفظ می كنند.
"دنی گری"(Danny Gray)، مدیر محصولات و پشتیبانی شركت "جیمز فیشر و پسران"(James Fisher and Sons) اظهار داشت: امكان دارد غواص در هنگام انجام دادن ماموریت ها، تجهیزات بسیاری به همراه داشته باشد. تجهیزات قدیمی مانند قطب نما و عمق سنج، نه تنها میزان بار را می افزایند، بلكه به خاطر كوچك بودن، استفاده محدودی در زیر آب دارند؛ در نتیجه می توانند عواقب خطرناكی برای غواص به همراه داشته باشند.


وی اضافه كرد: گروه متخصصان فنی ما برای حل چنین مشكلاتی، تلاش كردند ابزاری كوچك، كم هزینه و دارای قابلیت جهت یابی بالا ابداع كنند تا استانداردهای ایمنی را برای غواصان نظامی بالا برند و امكان موفقیت آنها را در ماموریت ها فراهم نمایند. شركت ما با عرضه این فناوری به بازار، این امكان را برای غواصان سراسر جهان فراهم خواهد نمود.1397/07/01
00:06:16
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: بازار , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا