چینی ها از حیث تعداد دانشمند رتبه نخست را به خود اختصاص دادند

چینی ها از حیث تعداد دانشمند رتبه نخست را به خود اختصاص دادند

گوپا: بر طبق گزارش انتشار یافته از موسسه ˮكلاریویت آنالیتیكسˮ( Clarivate Analytics) چین در بین كشورهای آسیایی تعداد دانشمندان خود در سال ۲۰۱۸ در سطح جهانی را افزایش داده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، با اتمام سال ۲۰۱۸ میلادی، چین عملكرد بسیار خوبی در عرصه علمی و پژوهشی داشته است.
در این سال تعداد دانشمندان چینی كه در سطح جهانی بودند، ۷.۹ درصد بود.
این تعداد دانشمند چینی از میان ۶ هزار و ۷۸ دانشمند انتخاب شدند.
این در شرایطی است كه در سال ۲۰۱۴، دانشمندان چینی ۵.۹ درصد از تعداد كل دانشمندان در سطح جهانی را به خود اختصاص داده بودند.
گفتنی است آمریكا هنوز هم رتبه اول را به خود مختص كرده است و از تعداد ۶ هزار و ۷۸ دانشمند، ۲هزار و ۶۳۹ نفر آمریكایی هستند.
اما درصد نسبیت آن در سال ۲۰۱۸ كاهش یافته است. آمریكا در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۵ درصد را به خود اختصاص داده بود ولی این میزان در سال ۲۰۱۸ به ۴۳ درصد تقلیل پیدا كرد.
در سالی كه گذشت، بریتانیا ۹ درصد از دانشمندان برجسته جهان را داشت. درصد آلمان باز ۵.۹ درصد اعلام گردید.
استرالیا با ۴ درصد، هلند ۳.۱، كانادا ۲.۷ درصد، فرانسه ۲.۴ درصد، سوئیس ۲.۲ درصد و اسپانیا ۱.۹ درصد در جایگاه های بعدی ایستادند.
این ۱۰ كشور ۸۲.۷ درصد از میزان كل را به خود اختصاص دادند.
به صورت كلی از سال ۲۰۱۴ تابحال سه كشور وجود دارند كه افزایش قابل توجهی هم از نظر تعداد و هم از نظر درصد پژوهشگران برجسته داشته اند.
این كشورها سنگاپور، چین و استرالیا بودند.
"دیوید پندلبری" مدیر علمی موسسه "كلاریویت آنالیتیكس" اظهار كرد، گرچه كه عملكرد چین بسیار عالی بوده است و با یك سیر رو به رشد در حال پیشرفت است، ولی هنوز راهی طولانی در پیش دارد تا از آمریكا پیشی بگیرد.1397/10/13
14:10:01
5.0 / 5
4908
تگهای خبر: دانشمند , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا