نمایش ۲۵ هزار سلول؛

نقشه سه بعدی و باكیفیت گوگل از ارتباطات مغزی

نقشه سه بعدی و باكیفیت گوگل از ارتباطات مغزی

به گزارش گوپا گوگل با همكاری یك مركز تحقیقاتی پزشكی در ویرجینیای آمریكا بزرگترین نقشه سه بعدی از ارتباطات مغزی مگس میوه را تهیه كرده كه در آن بیشتر از ۲۵ هزار سلول عصبی مغز قابل رؤیت است.به گزارش گوپا به نقل از پاپیولار مكانیكس، مغز این حشره متشكل از بیشتر از صدهزار سلول عصبی است كه در نقشه مورد اشاره حدود ۲۵ هزار سلول از این دست دیده می شود. سلول های مورد اشاره در ۴۰۰۰ نوع مختلف قابل مشاهده هستند و میلیون ها مسیر ارتباطی آنها هم در نقشه مورد اشاره دیده می شود.
گوگل نقشه مورد اشاره را بزرگترین و با جزئیات ترین نقشه موجود از مغز انسان توصیف كرده و آنرا یك نمودار دارای سیم كشی دانسته كه مسیر ارتباطی سلول های مختلف مغزی در آن با رنگ های مختلف متمایز شده اند. برای متمایز سازی بخش های مختلف مغز در این نقشه از رنگ های نئون استفاده شده است.
محققان می توانند بخش های مختلف مغز را در این نقشه از یكدیگر جدا كنند و آنها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهند. دانشمندان امیدوارند بتوانند از این شیوه برای یافتن ارتباط میان بخش های مختلف مغز و رفتارهای خاص ناشی از فعالیت آنها استفاده كنند.
برای تهیه این نقشه بخش هایی از مغز حشره مورد اشاره در چارچوب قطعاتی به ضخامت تنها ۲۰ میكرون برش زده شد و سپس با هدایت جریان الكترون از راه میكروسكوپ الكترونی تصویربرداری از آن آغاز گردید. در نهایت مجموعه ای متشكل از ۵۰ تریلیون پیكسل سه بعدی به دست آمده و مورد پردازش قرار گرفت.

1398/11/06
13:44:46
5.0 / 5
4316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گوپا