با تلاش یك شركت امریكایی؛

داروی كرونا ویروس تابستان آماده آزمایش در فاز انسانی می شود

داروی كرونا ویروس تابستان آماده آزمایش در فاز انسانی می شود

گوپا: مدیرعامل شركت داروسازی ˮری جنرانˮ( Regeneron) اعلام نمود كه امیدوار است آزمایش یك دارو برای درمان ˮكروناویروسˮ در تابستان آتی صورت گیرد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "لئونارد شلیفر"(Leonard Schleifer) مدیرعامل شركت داروسازی "ری جنران"( Regeneron) امیدوار است كه داروی درمان "كرونا ویروس" كه توسط شركت او ساخته شده، در ماه آگوست سال جاری میلادی برای آزمایش در فاز انسانی آماده باشد.
البته سرعت استفاده از این دارو برای انسان، به نتایج آزمایشات اولیه روی حیوانات بستگی دارد.
شلیفر اظهار نمود: من معتقدم كه ما كارهای زیادی می توانیم انجام دهیم. قبل از این شركت "ریجنران" یك درمان موثر برای ویروس "ابولا" ارائه كرد كه پروسه ایمنی سازی آن برای كروناویروس، روی موش های مهندسی ژنتیك شده شروع شده است. این موش ها به طریقی تغییر پیدا كرده اند كه می توانند سیستم ایمنی بدن انسان را تقلید كنند.
وی افزود: ما لوله های آزمایش با آنتی بادی های زیادی داریم و طی هفته های آتی می خواهیم آنها را غربالگری نماییم. سپس در نظر داریم با استفاده از ترفندهای خود این دارو را در مقیاس های كامل ارائه دهیم و تا ماه آگوست آتی ۲۰۰ هزار دوز پیشگیری كننده "كرونا ویروس" تولید نماییم.
شلیفر اضافه كرد: شركت ما می خواهد به سرعت آزمایشات بالینی این دارو را دنبال كند.
"ریجنران" یكی از ده ها شركتی است كه روز دوشنبه در یك جلسه در كاخ سفید گرد هم آمدند. موضوع این جلسه هم پیرامون ارائه درمانی برای كرونا ویروس بود كه الان در سراسر جهان گسترش یافته است.
هم اكنون در سطح جهان، ۹۱ هزار و ۳۰۰ نفر مبتلا به كروناویروس هستند و آمار قربانیان این ویروس مرگبار هم به ۳ هزار و ۱۱۰ نفر در جهان رسیده است.
در آمریكا، ۱۰۸ مورد مبتلاشدن و ۹ مورد فوتی گزارش شده است.
گفتنی است، شركت ریجنران این دارو را تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده گسترش می دهد و البته كه تنها شركتی نیست كه به دنبال یافتن داروی قطعی برای كرونا ویروس می باشد.
منبع:

1398/12/15
22:31:36
5.0 / 5
3238
تگهای خبر: آزمایش , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گوپا