ستاری در جمع خبرنگاران:

واردات محصولات كرونایی نداشتیم

واردات محصولات كرونایی نداشتیم

معاون علمی و فناوری با اعلان اینكه تابحال وارداتی در زمینه كرونا نداشتیم، اظهار داشت: چند دارو در فهرست واردات بوده كه حالا در حال ساخت آنها هستیم.به گزارش گوپا به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در حاشیه رونمایی از اولین سالنامه مهاجرتی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بحث های جدی که از ابتدا در گیر آن بودیم آمارهای مهاجرت بود که هر دوسال یکبار این آمار را در ارتباط با نفرات اول کنکور، المپیادی ها، برترین های بنیاد ملی نخبگان و... پایش می نماییم.
وی اظهار داشت: به سبب اینکه آمارهای مربوط به این حوزه مغشوش بود و آمار رسمی از مهاجرت دانشجویان اعلام نمی شد در صدد برآمدیم سالنامه مهاجرت را برمبنای آمارهای بین المللی تدوین نماییم.
معاون علمی و فناوری با تاکید بر اینکه این سالنامه آمار دقیق از مهاجرت ها را ارائه می دهد، بیان کرد: بناست که به زبان انگلیسی ترجمه شود و به صورت آنلاین متناسب با تغییرات، اطلاعات درست را ارائه نماید.
به گفته ستاری، در این سالنامه مهاجران سایر کشورها در ایران مانند اتباع مختلف و... مشخص شده است.
وی درباب پلت فرم بازگشت متخصصان و کارفرینان ایرانی غیر مقیم به کشور اظهار داشت: حالا ۳۵۰ نفر از افرادی که بازگشته اند عضو هیئت علمی هستند.
واردات محصولات کرونا نداشتیم
معاون علمی و فناوری اظهار داشت: بزرگترین دستاوری که در این شرایط کرونایی داشته ایم این بوده که تابحال وارداتی در زمینه کرونا نداشتیم و چندتا دارویی که دو الی سه هفته گذشته در فهرست وارداتی ها بوده در کشور ساخته شده و یک مدل از این داروها نیز به زودی ایجاد می شود.
وی با اعلان اینکه این هنر شرکتهای دانش بنیان است که وقتی کشور وارد یک تنش می شود وارد عرصه شوند، بیان کرد: ما کشوری مستقل می باشیم که زیست بوم نوآوری مخصوص خودمان را داریم و باید راهکار متناسب کشور خودمان را پیاده سازی نماییم.
ستاری درباب واکسن کرونا نیز اظهار داشت: در حوزه واکسن هم اتفاقات خوبی می افتد ولی نهایی نشده؛ در این خصوص می بایست وزارت بهداشت اعلام نماید.

1399/05/07
14:59:30
5.0 / 5
1972
تگهای خبر: ساخت , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گوپا