التماس دانشمندان به مردم برای تزریق نكردن واكسن های خانگی كرونا!

التماس دانشمندان به مردم برای تزریق نكردن واكسن های خانگی كرونا!

گوپا: دانشمندان به صراحت از مردم خواسته اند كه تزریق واكسن های خانگی و تقلبی را متوقف كنند، چونكه معین نیست چه عوارض و عاقبتی در انتظارشان باشد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، حتی اگر دستورالعمل های ساخت واکسن ها توسط دانشمندان معتبری تهیه شده باشد، بازهم خیلی از موارد امکان دارد اشتباه پیش بروند.
امکان دارد فکر کنید این مساله کاملاً واضح است، اما به نظر می آید خیلی از افراد نمی دانند که واکسن های کووید-19 دست ساز در بهترین حالت بی اثر و در بدترین حالت بسیار خطرناک هستند. این مساله، مبحث مقاله جدیدی است که در مجله Science انتشار یافته است.
پروفسور "جیکوب شرکوف"، استاد حقوق در دانشگاه ایلینوی اظهار داشت: همه ما این را که ​​مردم می خواهند خویش را در مقابل کروناویروس محافظت و ایمن کنند، می فهمیم، اما مردم باید بدانند که هر داروی خانگی لزوماً کمکی نخواهد کرد و بعضی از آنها امکان دارد کشنده باشند.
وی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که اگر دارویی روی آنها جواب می دهد، دلیل نمی گردد استفاده آن توسط دیگران هم قانونی باشد، بلکه آزمایش ها باید روی هزاران انسان صورت گیرد و توسط یک قانون گذار نهاد سیاسی مورد بررسی اخلاقی قرار بگیرد و با خودآزمایی نمی گردد به واکسن رسید.
ایشان در ادامه توضیح داد که باآنکه ارسال اطلاعات پزشکی بر روی اینترنت توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نظارت و تنظیم نمی گردد، اما تولید یک محصول درمانی حتما باید مورد تایید این سازمان قرار گیرد.
وی افزود: از همه بدتر اینکه ایجاد چنین داروها و واکسن های خانگی نه تنها سلامت جامعه را به خطر می اندازند، بلکه اعتماد به واکسن های واقعی را که موثر خواهند بود، تضعیف می کنند.
"شرکوف" اظهار داشت: ما در عصر اطلاعات غلط واکسن زندگی می نماییم. این یکی از دلایلی است که ما آزمایشات بالینی مرحله ای را برای تولید واکسن ها و درمان های پزشکی انجام می دهیم و انجام آنها فقط به این علت نیست که بفهمیم موثر است یا نه، بلکه مساله اصلی شناخت عوارض آن است تا بگونه ای تولید شود که به مردم صدمه ای نرساند.
سرانجام "شرکوف" افزود که حتی اگر واکسن های خانگی توسط افراد مشهوری سفارش شوند، این بدان معنا نیست که باید اعتماد کرد. ازاین رو بهتر است واکسن های خانگی ساخته نشود و مردم هم به افرادی که این کار را می کنند، گوش ندهند.
منبع:

1399/06/31
13:34:09
5.0 / 5
1423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا