گلخانه های فضایی كمبود غذا در زمین را برطرف می كنند

گلخانه های فضایی كمبود غذا در زمین را برطرف می كنند

گوپا: یک شرکت فضایی خصوصی می خواهد با ساخت گلخانه در مدار زمین و پرورش محصولات کشاورزی مقاوم و جهش یافته در فضا، به حل چالش کمبود مواد غذایی روی زمین کمک نماید.


به گزارش گوپا به نقل از فیوچریسم، شرکت فضایی «نانورکس»(Nanoracks) اخیراً قراردادی با سرمایه گذاران در امارات متحده عربی امضا کرده تا در مدار زمین گلخانه هایی بسازد و محصولات کشاورزی بسیار مقاوم را در فضا پرورش دهد.
«جفری مانبر» مدیر ارشد اجرائی این شرکت معتقد می باشد هر محصول کشاورزی که قابلیت تحمل شرایط سخت فضا را داشته باشد، می تواند به حل مشکل کمبود مواد غذایی در زمین نیز کمک نماید.
هدف مانبر فقط تولید محصولات کشاورزی در فضا برای تغذیه مردم روی زمین نیست، بلکه پرورش نسل جهش یافته ای از گیاهان است که بتوان در وضعیت سخت روی زمین نیز کشت شوند.
«لیو لوکسیانت» یکی از پژوهشگران انستیتو آکادمی علوم کشاورزی چین در این زمینه می گوید: به وسیله جهش های ژنتیکی که در فضا اتفاق می افتد و همین طور روش های جایگزین اصلاح نژادی، می توان انواع مختلفی از گیاهان تولید کرد که محصول بهتری دارند، مواد مغذی آنها ارتقا یافته و در مقابل آفت ها و بیماریها مقاوم هستند. همین طور چنین محصولاتی نیازمند آب کمتری هستند یا دمای بالا را بهتر تحمل می کنند.
«نانورکس» امیدوار است یک مرکز کشاورزی فضایی «استارلب» را در مدار زمین تأسیس کند که در حقیقت یک گلخانه مرکز تحقیقاتی برای اصلاح نژادی گونه های جهش یافته و مقاوم گیاهان است.منبع:

1399/11/26
23:00:41
0.0 / 5
619
تگهای خبر: تحقیق , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا