آزمایش موفق پهپاد چینی در حوزه هواشناسی دریایی

آزمایش موفق پهپاد چینی در حوزه هواشناسی دریایی

گوپا: هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد ˮوینگ لونگ-10ˮ(Wing Loong-10) چین آزمایش رصد هواشناسی دریایی (marine meteorological observation) را با موفقیت انجام داد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، هواپیمای بدون سرنشین "وینگ لونگ-۱۰" که توسط چین توسعه داده شده است، بتازگی یک ماموریت آزمایش علمی و تحقیقاتی در زمینه رصد هواشناسی دریایی را با موفقیت انجام داده است.
شرکت صنعت هوانوردی چین(AVIC) که یکی از شرکت های هواپیمایی و دفاعی دولتی چینی است اظهار داشت: پهپاد وینگ لونگ-۱۰ عملیات رصد مشترک بر سیستم های ابری بر فراز اقیانوس، بررسی توزیع دو خاصیت دما و رطوبت، میدان های باد سطحی و سایر عوامل هواشناسی را انجام داد. در طول کل پروسه ماموریت، تمام سیستم های پهپاد وینگ لونگ-۱۰ در وضعیت خوبی قرار داشتند و همه بخش ها به خوبی کار می کردند.
پهپاد وینگ لونگ-۱۰ یک مدل از سامانه پهپادهای دارای سرعت و ارتفاع زیاد است. این پهپاد دارای سرعت بالا، ارتفاع پرواز بالا، سیستم های قابل اعتماد، عملکرد ایمن و استقرار صحیح است که این امر آنرا به یک گزینه مناسب در تامین خواسته های مختلف مشتریان تبدیل می کند.
این پهپاد با کمک تجهیزات رصد فضایی، دریایی و ساحلی موفق به انجام این عملیات رصد مشترک شد و توانست یک رصد هواشناسی دریایی جامع، چند عاملی، چند بعدی و با وضوح بالا را انجام دهد.
انجام عملیات رصد هوابرد با کمک پهپاد گامی رو به جلو برای چین در حوزه توسعه یک سیستم رصد هوابرد شمرده می شود.
منبع:

1400/09/08
13:01:01
5.0 / 5
290
تگهای خبر: آزمایش , تحقیق , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا