رئیس دانشگاه لرستان:

همایش لرستان شناسی در خرم آباد

همایش لرستان شناسی در خرم آباد

به گزارش گوپا، لرستان رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: همایش «لرستان شناسی» با مشارکت دانشگاه و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان طی سالجاری در خرم آباد برگزار می گردد.


علی نظری، امروز در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، ضمن تاکید بر گسترش همکاریهای دوجانبه بین دانشگاه لرستان و این اداره کل، اظهار نمود: ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف و متنوع استان در بخش های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید بیشتر از پیش در جهت اهداف و آرمان های والای انقلاب اسلامی ایران قرار گیرند.
نظری افزود: دانشگاه لرستان دارای ظرفیت ها و توانمندی های مختلفی همچون مرکز لرستان شناسی و دانشکده ادبیات و علوم انسانی است که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان باید بر اساس همکاریهای کاربردی، علمی و مساله محور از این ظرفیت ها استفاده نماید.
در ادامه عطا حسن پور، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، توضیحاتی در رابطه با ظرفیت های منحصر به فرد استان بخصوص تاریخ معماری اسلامی ـ ایرانی این استان عرضه کرد.
وی ادامه داد: از آنجائیکه دانشگاه لرستان دارای ظرفیت های علمی گوناگونی است ما خواستار این هستیم که همایش علمی معتبری به نام همایش لرستان شناسی با مشارکت دانشگاه لرستان و اداره کل میراث فرهنگی استان، در آینده نزدیک برگزار گردد.
همینطور علی نوری، رئیس مرکز لرستان شناسی دانشگاه هم گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های این مرکز عرضه و پتانسیل ها و توانمندی های گروه باستانشناسی و سایر گروههای دانشکده ادبیات و علوم انسانی را شرح داد.
در ادامه حسین حاتمی، مدیر امور پژوهشی دانشگاه لرستان هم در این جلسه توضیحاتی در ارتباط با قابلیت ها و توانمندی های حوزه های مختلف زیرنظر معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه در زمینه برگزاری همایش های معتبر علمی، پژوهشی، بیان کرد.
در این جلسه، دو طرف توافق کردند که مقدمات اجرایی و علمی برگزاری همایش «لرستان شناسی»، تعریف، تهیه و اجرا شود.
منبع:

1401/06/29
22:44:50
5.0 / 5
27
تگهای خبر: آینده , دانشگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گوپا