در جرایم مربوط به رمز ارز؛

افزایش پرداخت باج به هکرها در نیمه نخست 2023

افزایش پرداخت باج به هکرها در نیمه نخست 2023

به گزارش گوپا، طبق تحلیل شرکت Chainalysis جرایم در ارتباط با رمزارز به صورت کلی در ۶ ماهه نخست ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرد اما حجم پرداخت باج به هکرها افزوده شد و رقم آن برای دومین سال رکورد می زند.به گزارش گوپا به نقل از رویترز، قیمت رمز ارز امسال میلادی به تدریج افزوده شد و زنجیره ای از ورشکستگی شرکتهای این بخش را در ۲۰۲۲ بهبود داد.
شرکت Chainalysis جریان های رمز ارزی برای فعالیتهای غیرقانونی را ردیابی کرده که شامل بازارهای وب تاریک، عامل های بدافزار، بدافزارها، کلاهبردارها، فروشگاه های جعلی و محتوای کودک آزاری می شود. جریان رمز ارزی صرف شده برای این جرایم در ۶ ماهه نخست ۲۰۲۳ میلادی به ۲.۸ میلیارد دلار رسید که ۶۵ درصد کمتر از ۸ میلیارد دلار ثبت شده در همان بازه از سال قبل است.
اما این ارقام شامل جریان رمز ارز به ماهیت هایی نمی شود که تحت تحریم های جهانی قرار دارند. بر اساس گزارش Chainalysis در ماه ژانویه، تراکنش های در رابطه با ماهیت های تحریم شده حدود ۴۴ درصد از حجم ۲۰.۱ میلیارد دلاری جرایم رمز ارزی را تشکیل می دادند.
درآمد در ارتباط با کلاهبرداری هم کاسته شده بود. اما تعداد افرادی که با حملات کلاهبرداری جعل هویت روبرو می شدند هم افزایش پیدا کرده بود. در این حملات کلاهبرداران وانمود می کردند مأموران دولتی هستند تا از افراد اخاذی کنند.
همچنین پرداخت باج به هکرها به شکل رمز ارز در نیمه نخست ۲۰۲۳ میلادی به ۴۴۸.۱ میلیون دلار رسید که نسبت به ۱۷۵.۸ میلیون دلار ثبت شده در سال پیش از آن بیشتر است.
اگر این روند ادامه یابد مقدار باجی که هکرها دریافت می کنند، برای دومین سال متوالی رکورد می زند.


منبع:

1402/04/22
14:12:13
5.0 / 5
267
تگهای خبر: بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان گوپا
گوپا