مغز انسان طی 3 میلیون سال قبل بزرگ تر شده است

مغز انسان طی 3 میلیون سال قبل بزرگ تر شده است

گوپا: انسان های مدرن مغزهایی دارند كه بیش از سه برابر بزرگتر از شامپانزه ها و بونوبوها یا شامپانزه كوتوله ها هستند و تحقیقات جدید نشان داده است كه طی سه میلیون سال گذشته، متوسط اندازه مغز به تدریج و به صورت مداوم افزایش یافته است.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، تجزیه و تحلیل جدید 94 گونه از فسیل های انسان تباران نشان داده است كه طی سه میلیون سال گذشته، متوسط اندازه مغز به تدریج و به صورت مداوم افزایش یافته است. این تحقیق نشان داده است كه این روند عموما بوسیله تكامل مغزهای بزرگتر در بین جمعیت گونه های منحصربفرد بوجود آمده است، اما معرفی گونه های تازه و با مغزهای بزرگ تر و انقراض گونه هایی با مغزهای كوچك تر هم نقش مهمی دارند.

ˮآندرو دوˮ (Andrew Du)پزشك و نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: اندازه مغز یكی از واضح ترین خصوصیت هایی است كه بشر را از دیگر موجودات جدا می سازد. این امر به پیچیدگی های فرهنگی، زبان و همه چیزهای دیگر كه ما را منحصر به فرد می سازد، مرتبط می باشد. اندازه های مغز اولین انسان تباران همانند سایز مغز شامپانزها بود و از آن زمان تابحال این اندازه به صورت چشمگیری افزایش یافته است.زمانیكه اندرو دو دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ˮجرج واشنگتنˮ بود، كار خویش را آغاز كرد و استاد راهنما او ˮبرنارد وودˮ (Bernard Wood)استاد ریشه های انسانی دانشگاه جرج واشنگتن و نویسنده ارشد این مطالعه، به دانشجویان خود یك پروژه ناتمام درباره درك اینكه چگونه اندازه مغز در طول زمان تكامل یافته است، داد.

محققان متوجه شدند زمانی كه گونه ها در سطح ˮكلادˮ(تك شاخه ای از درخت تبارزایی) شمارش می شوند، میانگین سایز مغز به تدریج طی سه میلیون سال افزایش می یابد.

این تیم تحقیقاتی همینطور دریافت كه میزان تكامل مغز در میان نسب انسان تباران بسیار كندتر از آنچه كه امروزه عمل می كند، بوده است.
1396/12/04
11:53:13
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گوپا