جدیدترین اخبار از روند ساخت اولین كشتی باری خودكار جهان

جدیدترین اخبار از روند ساخت اولین كشتی باری خودكار جهان

گوپا: ماه مه سال قبل كشور نروژ از ساخت ˮیارا بیركلندˮ(Yara Birkeland) اولین كشتی باری تمام الكتریكی و خودكار دنیا اطلاع داد.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، زمانیكه این كشتی خودكار در سال 2020 آغاز به كار كند، احیانا تحت نظارت "مسترلی" (Massterly)، اولین شركت كشتیرانی خودكار جهان، خواهد بود.

یارا بیركلند با همكاری "شركت صنایع شیمیایی یارا"(chemical company Yara) و "شركت فناوری دریایی كونگسبر"(maritime technology company Kongsberg) نروژ در حال ساخت است.

شركت مسترلی نتیجه همكاری دو شركت كونگسبر و"شركت مدیریت كشتی ولهلمسن" (Wilhelmsen ship management company) نروژ است.

شركت مسترلی، برنامه های زیادی برای طراحی و ساخت كشتی های خوران، همراه با تولید سیستم های كنترل و خدمات لجستیك در نظر دارد.

مراكز كنترل زمینی برای نظارت كشتی ها هم در آب های نروژ و هم در سطح بین المللی مود استفاده قرار می گیرند.

"توماس ولهلمسن"(Thomas Wilhelmsen) مدیرعامل شركت ولهلمسن می گوید: هم اكنون ما در آغاز این پیشرفت هستیم، اما معتقدیم كه بازار قابل توجهی برای این نوع خدمات در آینده نزدیك وجود خواهد داشت. این كشتی های خودكار در ابتدا برای حمل ونقل دریایی كوتاه كه همان حمل محموله ها و جابجایی مسافران است، مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این همینطور نشان دهنده افزایش رقابت در تجارت ساحلی است. هدف از ساخت این كشتی افزایش بهره وری و كاهش آلودگی دریایی است.
1397/01/19
14:39:07
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا