ساخت كامیون های برقی توسط دایملر

ساخت كامیون های برقی توسط دایملر

به گزارش گوپا شركت دایملر با سرمایه گذاری در زمینه تولید كامیون های غول پیكر برقی و تاسیس مجموعه ای جدید به همین منظور موسوم به ای – موبیلیتی در آمریكا حضوری جدی در این بازار نوظهور خواهد داشت.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، این شركت آلمانی بزودی دو كامیون جدید برقی را روانه بازار خواهد نمود. این دو كامیون Freightliner eCascadia و eM۲ ۱۰۶ نام دارند.
شركت های خودروسازی آلمانی چندسالی است كه به صورت جدی در زمینه تولید كامیون ها و اتوبوس های برقی سرمایه گزاری نموده اند و دایملر می گوید در سال ۲۰۱۸ نخستین محموله از كامیون های برقی خویش را به مشتریانش در ایالات متحده تحویل خواهد داد. تعداد این كامیون ها كه ابتدا باید برخی تست های جاده ای را پشت سر بگذارند، ۳۰ دستگاه است.
كامیون های Freightliner eCascadia دارای موتورهایی ۵۴۴ كیلووات ساعتی هستند كه معادل ۷۳۰ اسب بخار قدرت خواهند داشت. بعد از شارژ كامل باتری های این كامیون ها آنها می توانند مسافتی ۴۰۰ كیلومتری را طی كنند. شارژ ۸۰ درصد از ظرفیت باتری این كامیون ها در عرض ۹۰ دقیقه انجام می گردد كه برای پیمودن مسیری ۳۲۰ كیلومتری كافیست.
در مقابل كامیون های Freightliner eM۲ ۱۰۶ دارای موتورهایی با قدرت ۳۵۸ كیلووات ساعت یا معادل ۴۸۰ اسب بخار هستند كه باتری آنها بعد از شارژ كامل برای پیمودن مسیری ۳۷۰ كیلومتری كافیست و شارژ ۸۰ درصد از ظرفیت این باتری ها در ۶۰ دقیقه رخ می دهد كه برای پیمودن ۳۰۰ كیلومتر كافیست. قیمت این كامیون ها هنوز اعلام نشده است.
 

1397/03/18
12:11:13
5.0 / 5
4397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گوپا