تا سال ۲۰۲۲ صورت می گیرد؛

استارت اپ آمریكایی به دنبال پرتاب موشك با منجنیق

استارت اپ آمریكایی به دنبال پرتاب موشك با منجنیق

گوپا: یك استارت اپ می خواهد با نوعی منجنیق نوین موشك های مینیاتوری را به فضا پرتاب كند. این شركت به جای سوخت های سمی از انرژی های تجدید پذیر در این فرایند استفاده می نماید.به گزارش گوپا به نقل از بلومبرگ، استارت اپ SpinLaunch در سیلیكون ولی روشی نوین برای ارسال موشك به فضا ابداع كرده است. این شركت می خواهد محموله های باری كوچك را روی موشك های مینیاتوری به آسمان بفرستد. اما به جای استفاده از سوخت های معمول در موشك، آنها را با كمك نوعی منجنیق مدرن به فضا پرتاب می كند.
این شركت اعلام نموده تابحال ۴۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند آلفابت، GV، شركت سرمایه گذاری كلاینر پریكنیز و ایرباس دریافت كرده است.
SpinLaunch تصمیم دارد در ۲۰۲۲ اولین پرتاب موشك خویش را انجام دهد. همینطور این شركت امیدوار است فرایند پرتاب موشك را با هزینه كمتر و به دفعات بیشتر انجام دهد.
SpinLaunch به ازای هر پرتاب موشك هزینه ای كمتر از ۵۰۰ هزار دلار دریافت می كند. به قول جاناتان یانی موسس این شركت تجهیزات و واحد پرتاب در آمریكا احداث می گردد.
این شركت با استفاده از انرژی جنبشی موشك های كوچك به فضا می فرستد. همینطور این شركت برای پرتاب موشك از منابع تجدید پذیر سوخت مانند انرژی خورشیدی و بادی استفاده می نماید ازاین رو سوخت های سمی و خطرناك هم حذف می شوند.
البته فناوری مذكور باید برای پرتاب موشك بتواند به جاذبه و اتمسفر زمین غلبه كند. همینطور موشك ها باید بسیار سبك باشند وبه همین دلیل حجم باری كه حمل می كنند كمتر از ۵ درصد وزن موشك خواهد بود.


1397/03/26
10:56:07
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا